Coupe/Sedan, najtańsze w utrzymaniu V6?

Re: Coupe/Sedan, najtańsze w utrzymaniu V6?

09 Lut 2019, 17:57

Ale pany, proszę o spokój.
Ja dywagacje w tym temacie zacząłbym od tego, o co tak naprawdę chodzi autorowi, jeśli mówi o "szaleństwach"? Bo w linkach podrzucił kompletnie inne auta, gdzie Caliber będzie mistrzem prostej (bo to chyba FWD z tego co kojarzę), a5 2.0 TFSI tyłka nie urwie (zależy też, czym jeździł do tej pory), a Mercedesy to takie półśrodki - jest napęd na jedynie słuszną oś, jest duży silnik, ale czy aż tak nastawiony na sport? :unsure:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

09 Lut 2019, 18:16

O to właśnie chodziło że tak na prawdę nie było przykładów aut które mają w sumie poniżej 7s do 100 więc chyba nie chodziło o nic rasowego tylko wygodny w miarę szybki sedan ew. coupe tyle no ale padł też dodge także ...

@ Duży spójrz ile kosztują a4 po lifcie i zadaj sobie pytanie czy to rozsądne pisać tu już takie głupoty, a od mojego auta wara bo nie powinno Cie obchodzić czym się poruszam!
Mateq
Początkujący

Prawo jazdy od: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lut 2019, 18:59

S60 T6 ze stanów spokojnie da się znaleźć po dobrym serwisie.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami, Znajdę dobrą ofertę. Nowe, demo dealera, używane.
Szukasz dobrego ubezpieczenia, pisz PW.
Szukasz V60/V70/V90/XC40/XC60/S90 -> giełda.
Rom33
Stały forumowicz

Zdjęcia: 84
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi

09 Lut 2019, 22:03

Przepraszam, że wywołałem taką dyskusję. Temat nie miał na celu nikogo sprowokować.

Wszystkie auta, które do tej pory posiadałem nie były 'mocne' najmocniejsza u mnie to była Mazda 6 (2.0 147KM). Jeździłem w życiu 2 autami z tylnym napędem (jednym przez tydzień, drugim przez 2 dni). Więc jako właściciel - koszty utrzymania czy coś więcej na temat aut nie powiem.
Pierwsze z nich to było BMW serii 3, E46 z 3.0 benzyną z LPG (znajomy kupił auto jak dobrze pamiętam za 15k w nieciekawym stanie, w ciągu lat całościowo wyszło go auto około 30tyś - skrzynia i lpg były najdroższymi usterkami, a niewiele stracił przy odsprzedaży o dziwo). Drugie auto to był Mustang 3.7 V6 z 2015r. Nie ma porównania między pierwszym, a drugim. Jednak po przejażdżce takimi autami przyciąga mnie do czegoś mocniejszego, jak nie teraz to kiedy? :naughty:
Jeśli jakimś kryterium jakie miałbym dorzucić do tematu, aby lepiej mi pomóc z wyborem to niech będzie ten sprint do setki. Powiedzmy w granicach 6.5-7s byłoby nieźle. Na pewno będzie do przeskok w stosunku do aut, którymi jeździłem i miały 9.8-11.0s do setki.
Rozważałem opcję W209 z 5.0 ale nie wiem czy trafnie, bardziej boję się takiej V8 jeśli coś wyjdzie naprawić, a odpukać związanego jeszcze z silnikiem w porównaniu do takiego V6.
Mighty15
Nowicjusz

09 Lut 2019, 22:17

No to wspomniane volvo s80 ma osiągi na poziomie 6.5 s ale myślę że to nie to.
Jeśli nie przeszkadzało by Ci auto 2 osobowe z napędem na tył to fajną opcja byłby nissan 350 tutaj już jest jakaś frajda z jazdy no i fajne osiągi bo 0-100 na poziomie 5.8 s jest to bardzo chodliwy temat i dobre sztuki w praktyce nie tracą już na wartości na dodatek można trochę pobawić się z mocą polecam obejrzeć filmiki coobcio garage. - Tutaj szukałbym jednak serii bo te są w praktyce unikatowe link przykładowy https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-35 ... 15dadefa78

Na koniec nie kto inny jak IS 350 ciężko kupić na dodatek te LPG :(
https://www.olx.pl/oferta/lexus-is-350- ... 2;promoted
Choć myślę że te propozycje są takie po prostu rozsądne można się pobawić i potem łatwo sprzedać, eksploatacja Cię nie zrujnuje jak w innych markach już premium przykładowo.
Mateq
Początkujący

09 Lut 2019, 22:34

Miałem się już nie włączać do dyskusji ale... przestańcie z tymi tabelkami bo one nie mają nic wspólnego z frajdą jazdy i z odczuciami.

Jak ma być wygodny dd to bierz V8 CLK . Bedzie drożej niż przy is250 ale frajda x10 a do tego nie na tyle drogo żeby zbankrutować.
Jak ma być upalanie to 350z lsd, brembo, manual, rwd i ronda są Twoje.

I apeluje dajcie już spokój z tymi tabelkami... bo np. caliber z linka tabelki ma ok.a jazda nadaje się na :cry:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Otwarcie sezonu i wielki powrót Roberta Kubicy - Grand Prix Australii Otwarcie sezonu i wielki powrót Roberta Kubicy - Grand Prix Australii
    Przed inauguracją nowego sezonu Formuły 1 zapraszamy do zapoznania się z faktami i ciekawostkami na temat wyścigu o Grand Prix Australii – pierwszym starcie Roberta Kubicy po ośmiu latach przerwy. Melbourne gości GP ...
    Kolejny body kit dla Lexusa LC Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...

• Re: Coupe/Sedan, najtańsze w utrzymaniu V6?

09 Lut 2019, 22:54

A stwierdziłem że już lepiej skończyć temat w ten sposób bo porównanie wygodnego sedana z napędem na 4 i automatem do takiego nissana mija się z celem ale jeśli to ma być auto do zabawy i żeby sprawiała przyjemność no to RWD.
    Mateq
    Początkujący

09 Lut 2019, 23:41

Co jest rozumowane przez zabawa? Fakt, sportowe coupe czy wygodny sedan to dwa różne światy.
    Tylko, że tak za bardzo prócz VOLVO nie ma nic innego do wyboru jeśli chodzi o kategorię sedana. CLK W209 5.0 v8 mało tego u nas na rynku i trzeba będzie czekać pewnie na jakąś okazje więc mogę brać pod uwagę coś jeszcze nawet i takiego 'mocniejszego' sedana.
    Niech i będzie, że na CLK 209 v8 poluję głównie ale nie zaszkodzi rozglądać się przy okazji też za czymś innym. Tak nawiasem silniki 3.2 w CLK zbierają dobre opinię, a widzę jest jeszcze jakiś 3.5 - miał ktoś styczność?
    Mighty15
    Nowicjusz

10 Lut 2019, 09:08

Mighty15 napisał(a):Tak nawiasem silniki 3.2 w CLK zbierają dobre opinię, a widzę jest jeszcze jakiś 3.5 - miał ktoś styczność?

3.5 ma problem z wycierającym się wałkiem wyrównoważającym. Przy kupnie kontrola stanu, jeżeli jest kiepski to nie będzie tania zabawa, ale jak to naprawisz i będziesz dbał o silnik to masz spokój na 200 tys.km:
    http://www.mercedes-clk.pl/forum/viewto ... 85&t=12613
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002