Czas zmian - auto 12-16k

czas zmian - auto 12-16k

16 Kwi 2009, 17:12

Na poczatek witam szanownych forumowiczow

A teraz sprawa:
obecnie jezdze starusienkim Opelkiem (r.94) astra hatchback 1.4 44kw (60KM) + gaz (ma juz 230k km) 5 drzwi,

poniewaz:
- bardzo duzo jeszcze w trasie (ok 90% przebiegu) na firme gdzie zysk obecnego auta wynosi ok 60gr/km (rozliczanie kilometrowka)
- robie 30k km rocznie glownie w okresie wrzesien-kwiecien
- chce jezdzic bezpiecznie

przymierzam sie do zmiany auta, obecne bardzo zadbane auto przekaze zonce (do miasta) a dla siebie chce cosik lepsiejszego:
- ma byc mocny... okolice 100 koni
- malo awaryjny - mam "hopla" na punkcie idealnie utrzymanego auta - cos co zdaje sie sypac wymieniam od razu
- wpsomaganie kier, klima (niekonieczne), abs, isp(tak to sie nazywa?ips?), duzo poduch - bezpieczenstwo przede wszystkim (stad tez potrzebna moc)
- spalanie na trasie ok 6-8 litr, miasto ok 10l
- raczej benzynka (gdy przyjdzie kryzys moze sie przydac opcja przyszlego gazu)
- bezwglednie hatchback lub nie wiem jak to sie nazywa ale np w hondzie accord bagaznik otwiera sie z tylnia szyba (mimo ze wyglada jak sedan), nie kombi i nie sedan
- i wiadomo im wieksze auto tym lepszy komfort jazdy i tu mam big problem (trzeba wybrac)
- w gre wchodzi tylko z niemiec zachodnich (np mobile.de), belgi lub holandii (sam sobie sprowadze)

opcje o ktorych mysle to:
Astra II
Vectra (czy jest wersja hatchback) moze Omega?
Audi A3
Ford focus (?)
cos jeszcze?

budzet to ok 12-16k zl (z wszystkim)
na autach malo sie znam, szczegolnie na awaryjnosci poszczegolnych modeli silnikow, dobrych rocznikow itd itp stad chce sprecyzowac w jakim aucie szukac, poczytac jak najwiecej a potem jechac na zachod na poszukiwania zdobyczy
Cisol
Nowicjusz

Re: czas zmian - auto 12-16k

16 Kwi 2009, 17:36

wybralbym omege bo mam swira na punkcie tylnego napędu xD
matttias1234
Zaawansowany

Miejscowość: Dolnyśląsk

16 Kwi 2009, 17:36

opłaca ci się teraz sprowadzać auto z zachodu?, ja bym własnie szukał hondy civic 5 drzwiowy hacback rocznik 2000 z silnikiem 1,4 90 KM
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin

16 Kwi 2009, 20:56

Ja na Twoim miejscu wybrałbym jakąś Vectrę B z silniczkiem 1.6 16V w wersji hatchback (bo takowa jest dostępna :wink: ).
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy od: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Kwi 2009, 14:39

Opłaca sie bo zawsze to pewniejsze, bardziej zadbane i szanowane auto niz krecone liczniki w pollandii

jaka jest przewaga tej civic nad vectra B?
\
a moze honda accord?
Cisol
Nowicjusz

17 Kwi 2009, 18:04

Patrzyłeś na Primere? Obecnie jeżdżę tą z przed liftingu i nie narzekam.
[link wygasł] - Sedan brzydszy od HB, ale LPG.
[link wygasł]
Mi 2.0 LPG pali 11litrów. (Miasto, ale spokojnie). Jak troszkę depcze to skacze nawet do 13litrów.
//Edit: Przyszło mi do głowy jeszcze Volvo V40/S40, ale jak nie chcesz ani kombi, ani sedana to nie.
Rodri94

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem
    Według "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015", aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem. Tymczasem to niezbędny element bezpiecznej jazdy, dzięki któremu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11