Czujnik zbicia szyby tylnej

Czujnik zbicia szyby tylnej

27 Paź 2015, 14:51

Witam,

Nagle w trakcie jazdy zaczął mi się wyświetlać błąd - przerwany obwód czujnika zbicia szyby tylnej. Mimo kasowania, błąd ponownie się zapala.

Gdzie mogę taki czujnik namierzyć? Wiem że mam żadkie autko, ale może w innych wygląda podobnie - czego szukać?
TomekXtr
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 06 1980
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A2
Silnik: 1.4TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Czujnik zbicia szyby tylnej

28 Paź 2015, 09:26

Nie koniecznie musi to być czujnik. Może to być problem z modułem komfortu, np. zaśniedziałe lub luźne styki.
Jak dobrze kojarzę, to moduł komfortu jest w bagażniku w prawym boczku, a sam czujnik w kalpie bagażnika. Ale nie jestem pewny na 100%.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP
    Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP. W testach przeprowadzonych przez australijską organizację badawczą Australian New Car Assessment Program (ANCAP), ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light