Czujniki parkowania czy kamera cofania?

Czujniki parkowania czy kamera cofania?

03 Gru 2019, 13:25

Witam,

Przymierzam się na założenia w swoim aucie czujników parkowaniu lub kamery cofania i tak się zastanawiam co lepsze?

Co się bardziej sprawdza w trudnych warunkach atmosferycznych (noc, deszcz, śnieg itp.)?

Dodam, ze gdybym kupował kamerę to max. wydałbym 250 zł na sprzęt, więc nie będzie to jaki full wypas.

pozdrawiam
mikon
Nowicjusz

Zdjęcia: 1

Re: Czujniki parkowania czy kamera cofania?

03 Gru 2019, 13:31

A masz radio 2 DIN czy chcesz taką lipe na lusterko?
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

03 Gru 2019, 17:41

Kao napisał(a):lipe na lusterko

Nie, nie mam radia 2 DIN, musi być lipa na lusterko ;)
mikon
Nowicjusz

03 Gru 2019, 19:04

to wolałbym czujniki cofania, to na lusterko sprawdza się w większych autach lub busach a w osobówkach gdy mamy małą szybę to znacznie ogranicza to widoczność a poza tym samo lustrzane odbicie pozostawia wiele do zyczenia
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

03 Gru 2019, 19:31

W tym przypadku odradzam kamerę i proponuję czujniki parkowania. Wybierzesz coś lepszego możemy coś podpowiedzieć :) Przy czujnikach jest łatwiejszy montaż i moim zdaniem będziesz bardziej zadowolony.

JAK byś miał już radio 2din lub jakiś wyświetlacz do którego można by było podłączyć kamerę to można by było o niej pomyśleć.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

08 Gru 2019, 15:23

Dziękuję, w takim razie zdecyduję się na czujniki.
mikon
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda na suwak - czy teoria idzie w parze z praktyką? Jazda na suwak - czy teoria idzie w parze z praktyką?
    Minął już ponad miesiąc od wejścia przepisów nakazujących jazdę na suwak. Sprawdziliśmy jak to wygląda w rzeczywistości poruszając się w Warszawie w godzinach szczytu czy faktycznie kierowcy respektują tą zmianę. Jazda ...
    Renault Clio 1,2 Energy TCe o mocy 120 KM Renault Clio 1,2 Energy TCe o mocy 120 KM
    Samochód Renault Clio wyposażony jest standardowo w silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra o mocy 120 KM. W tym przypadku średnie spalanie według danych producenta wynosi 5,3 litra na 100 km, a przyspieszenie do "setki" ...

• Re: Czujniki parkowania czy kamera cofania?

07 Sty 2020, 12:31

Też polecam czujniki!
    RobertoN
    Nowicjusz

08 Sty 2020, 23:09

Kao napisał(a):to wolałbym czujniki cofania, to na lusterko sprawdza się w większych autach lub busach a w osobówkach gdy mamy małą szybę to znacznie ogranicza to widoczność a poza tym samo lustrzane odbicie pozostawia wiele do zyczenia

Ja się tutaj stanowczo nie zgodzę. Sam niedawno z ciekawości kupiłem lusterko z kamerką cofania w komplecie. Założyłem do Peugeota 307CC i nawet w nocy widać elegancko. Kamerka nie jest na żadnej szybie tylko jest w ramce tablicy rejestracyjnej - są oryginalne ramki z miejscem na kamerkę. Kamerka jest z tych tańszych, z czterema diodami podświetlającymi. I jako kamerka cofania swoją rolę spełnia elegancko.
    A w czym kamerka jest lepsza? Jak ktoś ma z tyłu hak, to czujniki mogą go nie wykryć, tylko sygnał będzie się odbijał od zderzaka i można się zdziwić...Sam się o mało o tym nie przekonałem. Teraz mam i czujniki i kamerkę.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000