Czy czeka mnie wymiana uszczelki?

30 Lip 2011, 09:30

Witam. Mam problem otóz w mojej Astrze I pod korkiem wlewu oleju pojawiła sie biała maź. Sprwdzam płyn chłodniczy w zbiorniku a tam pusto, no to sobie myśle że ma przeje...ane na pewno uszczelka.Patrze na bagnet ale tam nic nie widac normalny czysty olej. Ostatni co robiłem przy Astrze to: wymieniałem chłodnice bo mi ciekła, dolewałem oleju 15w40. Jak myślicie czy mam szykowac kase na wymiane uszczelki, czy radzicice mi przy tym wymienic rozrzad? Czy może mam jeszcze poobserwowac przejechac jakis dłuzszy odcinek? Czy samochodowi sie nic nie satnie? Z góry dzieki.
rafiq93
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Kalisz

02 Sie 2011, 17:41

podstawowe pytanie, czy auto ci się gotowało? jeżeli nie, to uszczelka pod głowicą powinna być nieuszkodzona.
jeżeli wymieniałeś chłodnice to pytanie na nową czy używaną? może też ma jakieś pęknięcie albo na jakimś wężyku nie jest dokręcone? Kontroluj stan oleju w silniku i pilnuj stan boryga w chłodnicy.
rozumiem że w silniku jeszcze nic nie stuka, churgocze, nie zrzęzi itp.... więc możesz jeździć zachowując stosowną ostrożność. Obserwuj auto przez tydzień codziennie, potem co drugi, trzeci dzień, jeżeli nie będzie cię nic niepokoić, kontroluj raz w tygodniu i zawsze przed dłuższą trasą.
pozdrawim
MARCIA7
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: mercedes s320
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, nie ignoruj znaku P-21
    Są takie miejsca na drodze, które zgodnie z przepisami prawa powinny być omijane przez kierowców. Jednak niektórzy kierujący, widząc pasy wyznaczające powierzchnię wyłączoną z ruchu, czyli znak P-21, ...