Czy da się wyrejestrować przyczepę przy zgubieniu umowy kupna i sprzed

03 Sie 2021, 09:09

Witam, mam pewien problem z wyrejestrowaniem przyczepy z rocznika 95. Została ona sprzedana lata temu z rejestracją na mojego ojca, umowa kupna i sprzedaży została zgubiona a fakt przepisania na nowego właściciela nie zgłoszony do starostwa. Czy da się jakoś teraz po latach to załatwić żeby nie płacić ubezpieczenia OC ?
Maciek11999
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Sie 2021, 09:16

Bez umowy KS nic nie załatwisz. Jedyny ratunek to kontakt z kupującym. Jak nie masz z nim kontaktu, to jesteś w czarnej d...e :/
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Sie 2021, 09:26

Czyli pozostaje płacenie tego oc i kompletnie nic się z tym nie da zrobić ? Czy da się to zrobić płacąc jakąś karę ?
Maciek11999
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Sie 2021, 11:50

Dobrze rozumiem? Sprzedales przyczepę lata temu i caly czas placisz OC ?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Sie 2021, 17:05

Tak, dokładniej nie ja ale przyczepa była na ojca i część rodziny cały czas płaciła w ukryciu bo zgubili umowę KS i kontakt z kupującym a dopiero teraz po śmierci dziadków wyszło to na jaw. Po zakupie pokłócili się i nie utrzymywali kontaktów, a ojciec myślał że zostało to wyrejestrowane w czasie kiedy był za granicą. Wiem że dosyć dziwna sytuacja i sama sprawa trwa więcej niż mam lat dlatego pytam czy nawet za jakąś grzywną da się to wyrejestrować coś czytałem o maksymalnej karze 1000 zł od starosty ale nie jestem pewien czy w taki przypadek też wchodzi w grę.
Maciek11999
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Sie 2021, 19:29

Brak słów :shock:.
Jedyne ratunek wymówić ubezpieczenie lub zrezygnować przy koncu polisy i liczyć na to ze nic nie przyjdzie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Sie 2021, 09:30

Kao napisał(a):Jedyne ratunek wymówić ubezpieczenie lub zrezygnować przy koncu polisy i liczyć na to ze nic nie przyjdzie.

Bardzo śliska sprawa. UFG dość skrupulatnie teraz sprawdza ubezpieczenia. Nie liczyłbym na to, że się "uda".
Zadzwoń do UFG , przedstaw sprawę i może ci coś sensownego doradzą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Sie 2021, 12:26

MotoAlbercik napisał(a):Bardzo śliska sprawa. UFG dość skrupulatnie teraz sprawdza ubezpieczenia.
i tak i nie ale nie będę pisal tego publicznie, jak kogoś temat intetesuje to moge napisac na PW
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Sie 2021, 14:35

Skontaktowałem się ze znajomym w starostwie i powiedział mi że przyczepka ta nie była dalej przerejestrowana i wisi cały czas na ojcu. W takim wypadku wypowiedzenie ubezpieczenia to nie jest chyba zbyt dobra opcja.
Maciek11999
Nowicjusz
 
Posty: 5

04 Sie 2021, 16:06

Maciek11999 napisał(a): W takim wypadku wypowiedzenie ubezpieczenia to nie jest chyba zbyt dobra opcja.
A na jakiej podstawie chcesz dokonać wypowiedzenia umowy w FU... :?: Dla mnie to jest tylko jedna opcja: umowa sprzedaży potwierdzona w WK dla miejsca rejestracji.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Sie 2021, 13:25

Załatwienie tego poprzez umowę KS jest niemożliwe bo tej umowy prawdopodobnie nie ma. Ogólnie opłata za to wynosi 70 złotych rocznie. Jedyny sposób jaki przychodzi mi do głowy poprzez umowę KS to podstawienie kogoś kto to weźmie na siebie za dość duża opłata ale niemożliwe jest znalezienie takiego kogoś raczej.
Maciek11999
Nowicjusz
 
Posty: 5

05 Sie 2021, 20:54

Napisz do Kao na pw. On ci powie co masz zrobić. Na forum nie będziemy tego pisać, bo ktoś mógłby się zdenerwować....
A podpowiedzią może być ta odpowiedz
Migi60 napisał(a):Dla mnie to jest tylko jedna opcja: umowa sprzedaży potwierdzona w WK dla miejsca rejestracji....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000