Czy felgi aluminiowe będą pasowały na moje opony...

Czy felgi aluminiowe będą pasowały na moje opony...

24 Lis 2015, 21:23

Witam .

Mam takie pytanie.
Mam obecnie samochód na oponach (zimowe) w rozmiarze 185/65 R15 na felgach stalowych. Mam drugi komplet opon letnich też w rozmiarze 185/65 R15 (letnie)
Mam możliwość kupić same felgi aluminiowe na których są obecnie opony w rozmiarze 195/65 R15.
Pytanie teraz czy same te felgi aluminiowe będą pasowały na moje opony 185/65 R15?
Sam rozstaw śrub się zgadza, pytanie tylko czy jest jakaś różnica w tym, że na tych felgach aluminiowych są teraz opony 195/65 R15, a ja mam opony w rozmiarze 185/65 R15

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Messy
Nowicjusz

Auto: VW

Re: Czy felgi aluminiowe będą pasowały na moje opony...

24 Lis 2015, 22:13

mam jeszcze takie pytanie, na tych felgach są takie jakby łączenia na rancie, chciałabym zapytać co to jest i czy to normalne takie coś na feldze (zaznaczyłam strzałką o co mi chodzi), kiedyś miałam alu felgi i czegoś takiego nie było.
Image

Image
Messy
Nowicjusz

Auto: VW

Re: Czy felgi aluminiowe będą pasowały na moje opony...

25 Lis 2015, 12:57

Sam rozstaw śrub to za mało, felgi do opon pewnie by mogły być, ale nie wiadomo czy będą pasować do auta,(ET-odsadzenie). A na tych felgach to są ciężarki wyważania(dosyć spore nawet).
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe Prawnuk Sir Ernesta Shackletona podbija Antarktydę Hyundaiem Santa Fe
    Hyundai Santa Fe, wyposażony w silnik Diesel 2.2l, stał się bohaterem pierwszej samochodowej wyprawy przez Antarktydę. Za kierownicą samochodu, biorącego udział w tym historycznym wydarzeniu, zasiadł Patrick Bergel – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30, lotnisko, drift, 3
      Fiat 125p, kobieta za kierownicą, 1-4 mili
      Mimonske Valky XII
      Samochody zabytkowe, 2