Czy Micra K12 to dobry wybór?

11 Maj 2012, 18:45

Witam. Czytam to forum z zaciekawieniem i uznaniem dla osób się tu wypowiadających, jestem bowiem "zielona" w tych sprawach. Jestem zmuszona zmienić auto i mam problem. Nie mam osoby, która by mi podpowiedziała co zrobić. Bardzo podoba mi się Nissan Micra K12... Najbardziej od rocznika 2008, jednak to koszt powyżej 20tysięcy.... :( Ja chciałabym wydać max 15tys. więc rocznik musi być niższy, ale w tych niższych rocznikach nie podoba mi się jego ściety tył (wyższe roczniki są bardziej opływowe). Jak to "baba" zwracam uwagę na takie coś. No, ale skoro chcę micrę, może jakoś się przyzwyczaję. Chciałabym Was zapytać czy to dobry wybór, czy może kupić coś tańszego do 10tys. np. Ford Ka (oczywiście musze wziąć kredyt, więc temu pytam :( )
Czy części do Micry są w rozsądnych cenach, czy skupić się na dci czy na benzynę? Boję się, że jak już kupię dowiem się, że np. "większego błędu nie mogłaś zrobić" i utopię pieniądze... Oczywiście postaram się by jechał ze mną jakiś mechanik, ale też nie mam żadnego znajomego/zaufanego. Jeszcze mam jedno pytanie, bo podoba mi się kolor błękit metallic- czy w razie jakiegos "bum" (a tfu!) nie będzie problemu z kupnem i doborem koloru, jeśli trzeba by lakierować jakiś element? Mam kilka samochodów " na oku", które oglądałam w necie, ale nie wiem czy można tu wstawiać linki, żebyście mogli fachowo zerknąć. Pozdrawiam.
tulipan1
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 01 2001

11 Maj 2012, 19:17

Hej. Diesel czy bęzyna? to zależy ile km robisz rocznie i na jakich odcinkach. Czy dalsze trasy czy tylko miasto. Co do koloru to każdy kolor można dobrać tak żeby nie było znaczącej różnicy w odcieniu jedynym złem w tym wszystkim jest złe wykonanie lakiernika i zła mieszalnia. Ale nie patrz na to w ten sposób, że kupujesz auto i od razu coś się stanie :) Co do micry jedni chwalą drudzy nie wiele zależy jaki egzemplarz kupisz, czy będzie dobrze utrzymany i czy Ty będziesz o niego dbała. Każde auto może się zepsuć z tym, że serwis micry nie należy do najtańszych. Ja bym proponował lupo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ładne kobiece autko. Podobno mało awaryjne.
spandau
Początkujący
 
Posty: 215
Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

11 Maj 2012, 19:38

Takie Lupo będzie lepsze... Micra nie bardzo urodziwa jest :D A silnik najlepiej benzyna o pojemności 1.4- nie spali dużo. Jeśli lubisz"przecierki" nie wydawaj dużej sumy na samochód :D Może Corsa C lub Toyota yaris?
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

11 Maj 2012, 19:43

Ja zawsze wszystkim mówię żeby nie kierować się do końca wybranym jednym modelem tylko oglądać różne i wybrać ten w najlepszym stanie. Ja ze swojej strony opla odradzam.
spandau
Początkujący
 
Posty: 215
Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

11 Maj 2012, 19:45

Dzięki za odzew. 5 dni w tygodniu dojeżdżam łącznie 40km, więc wychodzi 200km na tydzień plus raz w roku nad morze.
Sen z powiek spędza mi cena dojazdu i benzyny, bo niestety minimalnie zarabiam :( Z zazdrością patrzę na ludzi, którzy jeżdżą na gaz, ale takiej micry nie spotkałam. TCiężko podjąć jakąkolwiek decyzję, ponieważ schemat jest ten sam. Samochód oglądany w necie, sprowadzony, opisany och i ach, nie wiadomo jaki to komis, jaka opinia o nim, nikt nie powie co z tym samochodem tak naprawdę jest... I w tym momencie "zielona" w temacie, nawet z lekkim wsparciem jakiegoś mechanika i tak nie wie co robić. :( Znalazłam tylko jedną micrę, którą sprzedawała osoba prywatna, na dodatek miesiąc po sprowadzeniu, więc mogło być z nią coś nie tak. Z drugiej strony sprowadzać przez kogoś, nie widząc auta, też mi się nie uśmiecha. Pozostaje kupić resorek w sklepie z zabawkami :P. Nie chcę się spieszyć z zakupem, ale z kolei w samochodzie, którym jeżdżę puka i stuka, nie warto ładować w niego jak mówi mechanik, poza tym obawa o swoje bezpieczeństwo. Nigdy nie kupowałam samochodu, nie myślałam, że będzie to takie wkurzające :oops: Starasz się o kasę, masz, chcesz kupić, nie wiesz co, gdzie, od kogo, "jakiego kota w worku kupisz" :wink: No nic. Dziękuję za wsparcie :) Podsyłam link, do samochodu, jeśli nie można ich tu wstawiać proszę usunąć.\

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
P.S. Ten wskazany samochód Lupo nie wpadł mi w oko. :wink:
Ostatnio edytowany przez tulipan1 11 Maj 2012, 19:58, edytowano w sumie 2 razy
tulipan1
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 01 2001

11 Maj 2012, 19:52

Skupiałam się na innych. Rozważałam poważnie toyotę yaris, pegeouta 206 i micrę. Oglądam samochody na parkingu :wink: m.in. opla astrę, forda ka, dziś wypatrzyłam suzuki splash. Szukam inspiracji, nie upieram się do koloru. Chciałabym rocznik 2003-2006, żeby trochę nim pojeździć. Najchętniej jakby mi ktoś "sprawdzony"powiedział: tu masz dobry samochód, mało pali, w miarę tanie części, pojeździsz nim z 10lat- biorę od razu :)
tulipan1
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...
    Z dzieckiem na wakacje - podróż w samochodzie
    Wyjazd na rodzinne wakacje często oznacza pokonanie setek kilometrów samochodem, aby dotrzeć do celu. Przejechanie kilku godzin w aucie bywa trudne i męczące, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, w szczególności ...

11 Maj 2012, 20:36

Może coś takiego: (przykładowe aukcje)

[link do oferty na Allegro wygasł]
albo
[link do oferty na Allegro wygasł]
spandau
Początkujący
 
Posty: 215
Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

11 Maj 2012, 21:57

Micra to jest całkiem niezły samochód. Przede wszystkim zaskakująco wytrzymały. Jeździłem na kursie na prawo jazdy Micrą bodajże 1.2 z lpg. Mimo okrutnego katowania (wiadomo samochód służył do nauki) na liczniku było coś ok 350tys przejechanych km. :D Samochód dalej jeździł bez większych problemów. Tylko właśnie trzeba uważać żeby nie trafić na taką odpicowaną Micrę z cofniętym licznikiem, która w przeszłości służyła w ośrodku szkolenia kierowców.
mazur93
Początkujący
 
Posty: 198
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 05 12 2011
Auto: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Maj 2012, 08:34

Tulipanku, widze ze nie podoba Ci się Lupo, ale może nie widzialas nowszej wersji z 2006r?

otomoto.pl/volkswagen-lupo-klima-jedyny-taki-w-kraju-1-4-C24232025.html

I nawet cena przystępna dla Ciebie, bo możesz się targować.
pepepe
Początkujący
 
Posty: 67
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.9 TDi 110km Sport

13 Maj 2012, 18:11

Tyle, że to już nie jest Lupo a FOX.
Tak naprawdę wybór konkretnego modelu to sprawa drugorzędna, ważniejsza jest jego przeszłość dlatego jak chcesz mieć pewny samochód to kupuj krajowe, najlepiej od pierwszego właściciela a w przypadku małych aut jest jeszcze możliwe znalezienie w tym budżecie takiego auta.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Maj 2012, 19:27

A co myślicie o tym?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

lub o tym: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak to baba patrzę tylko z zewnątrz :oops:
tulipan1
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 01 2001