Czy mogę czasowo wycofać pojazd z ruchu? - tylko rozbite samochody

23 Cze 2022, 12:57

Aktualnie można wycofać czasowo samochód osobowy z ruchu jednak nie w każdym przypadku bo są tu pewne ograniczenia. Od 31 stycznia 2022 roku został rozszerzony katalog pojazdów wycofanych z ruchu właśnie o kategorię samochodów osobowych.

Posiadając samochód który uległ wypadkowi w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośnie konstrukcji nadwozia można w takiej sytuacji postarać się o wycofanie pojazdu z ruchu na czas naprawy tj., na okres od 3 do 12 miesięcy jednak nie wcześniej niż 3 lata od poprzedniego wycofania go z ruchu.

Takie wycofanie z ruchu ma na celu ograniczenie kosztów ubezpieczenia pojazdu w tym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że ponowne przywrócenie samochodu do ruchu wiąże się z przeprowadzeniem dodatkowego badania technicznego pojazdu po naprawie.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3585
Zdjęcia: 12782
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...
    Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym
    Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym – Toyota Prius – grudzień 1997. Toyota co prawda nie wynalazła hybrydy, lecz opracowała pierwszy układ hybrydowy, który miał szansę odnieść ...

  •