Czy mogę domontować wskaznik ilości paliwa LPG?

Czy mogę domontować wskaznik ilości paliwa LPG?

15 Lut 2018, 21:48

Mam autko z lpg z takim innym przełącznikiem niż ogólnie znany "kwadracik" (zdjecie w poscie).
Moje pytanie to czy moge jakoś zamontować wskaznik ile zostało mi paliwa żeby wiedzieć kiedy powinenem zatankować?

Pomimo że posiadam autko dopiero od listopada już dwa razy mi zgasł bo mi sie gaz skonczył i uwierzcie, nie było to miłe na skrzyżowaniu :D
xkondziox
Nowicjusz

Miejscowość: Łódzkie
Prawo jazdy od: 0- 0-2017
Auto: Mazda MX-3
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

Re: Czy mogę domontować wskaznik ilości paliwa LPG?

15 Lut 2018, 22:59

takie wskazniczki i tak nie są rzeczywiste wiec wiele ci nie pomogą najlepiej tankuj do pelna i oblicz sobie ile Ci spala na 100 km, tak jest dużo prościej
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

15 Lut 2018, 23:00

To też nie jest dobra sprawa bo zawsze wszystko inaczej spala ;/
xkondziox
Nowicjusz

15 Lut 2018, 23:06

Jak to inaczej? no chyba nie chcesz jezdzić z wyliczeniami do momentu gdy gazu zostanie Ci na 1km i dopiero pojedziesz tankować? benzyny też pewnie nie wozisz bo po co?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

18 Lut 2018, 17:32

Coś tu jest nie tak w zeznaniach autora...
Jak zaczyna brakować gazu, to albo podczas jazdy auto słabnie, czyli jak się nie upuści pedału gazu ( nie zejdzie się z obrotów ), to czuć tak, jakby paliwa brakowało, albo instalacja sama przełącza sie na benzynę. Można wtedy spowrotem przełączyć na gaz i jechać z nieco mniejszymi obrotami aż znowu auto będzie słabsze albo się przełączy na benzynę. Nie może więc dojść do sytuacji, że auto pracujące na gazie zgaśnie na skrzyżowaniu z powodu braku gazu. Chyba, że podczas ruszania, jak trzeba bardziej wcisnąc pedał gazu, to silnik się przydławi i zgaśnie, bo jest za mało gazu. Ale do takich sytuacji można z łatwością nie doprowadzać. Wystarczy podjechać na stację jak tylko da się odczuć, że przy około 70 km/h auto słabnie i nie można dodać gazu, żeby jechać szybciej.
A jak auto gaśnie na skrzyżowaniu na gazie, to jest to już naprawdę wielka nieodpowiedzialnośc kierowcy, że do tego dopuścił.
Co do wskaźnika - żaden wskaźnik nie jest nawet dokładny tak jak wskaźnik benzyny. One zawsze żyją sobie swoim życiem i absolutnie nie można na nich polegać.
Najlepszym sposobem jest jeździć na kilometry. Czyli zatankować do pełna, jeździć aż auto zacznie słabnąc przy około 70/60 km/h. I jest to dość miarodajne.
Oprócz tego w Polsce sieć stacji LPG jest tak bardzo rozwinięta, że naprawdę trudno tutaj nie dać rady zatankować auta jak czuć przy tych nawet 60 km/h że auto słabnie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lut 2018, 22:03

Panie, pan to co pan pisze to mi się krew w kieszeni otwiera "nieodpowiedzialność" - moderator a takie kwestie do użytkownika wtyka. Cóż nie ważne, nie mnie to oceniać. Mam auto krótko, pierwsze autko, pierwsze lpg, uczę się i mam prawo ch...a popełniać błędy. Aż mi się zagotowało czytając twoją odpowiedz. Aut gaśnie jak nie ma gazu. Nie przełącza mi sie na benzyne. Poza tym jeśli podczas jazdy przełączysz z gazu na benzyne to strach pomyśleć co się może stać. Jeśli sie chce przełącznik powinno się wyłączyć silnik i doipero zapalić. Może nie mam dostatecznej wiedzy ale nie oznacza to że jestem nieodpowiedialną osobą!
xkondziox
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota GT86 Toyota GT86
    Sportowe coupé Toyoty zdobyło wielką sławę jako samochód dający ogromną frajdę z jazdy, który jednocześnie nie kosztuje majątku. Wersja kabriolet z pewnością przysporzyłaby dodatkowych fanów tylnonapędowej ...
    Ogrzewanie kabiny podczas postoju i komfortowe warunki pracy Ogrzewanie kabiny podczas postoju i komfortowe warunki pracy
    Transport spedycyjny to potężna gałąź europejskiej gospodarki. Codziennie miliony kierowców pokonują setki kilometrów autostrad i dróg by dowieźć dany ładunek w wyznaczone miejsce o wyznaczonym czasie. ...

• Re: Czy mogę domontować wskaznik ilości paliwa LPG?

26 Lut 2018, 22:16

xkondziox napisał(a): jeśli podczas jazdy przełączysz z gazu na benzyne to strach pomyśleć co się może stać. Jeśli sie chce przełącznik powinno się wyłączyć silnik i doipero zapalić.
    a gdzie Ty takie bzdury wyczytałeś? :?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

27 Lut 2018, 18:59

Poprostu się wyłączę z tego tematu, bo naprawdę nie chcę się niepotrzebne kłócić...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000