Czy muszę przynieść tablice do wydziału komunikacji?

10 Kwi 2022, 09:16

Zakupiłem samochód i pozostawiam tablice dotychczasowe bo poprzedni właściciel mieszka nawet w tym samym powiecie co ja. Czy muszę je wyjmować i przynosić do wydziału przy przerejestrowaniu samochodu? Samochód ma opłacone OC czy muszę iść do ubezpieczyciela żeby przerobił je na mnie tzn. żeby widniały moje dane osobowe?
Berserker1982
Nowicjusz

10 Kwi 2022, 09:27

Berserker1982 napisał(a):Czy muszę je wyjmować i przynosić do wydziału przy przerejestrowaniu samochodu?
Jeżeli pojazd jest zarejestrowany w tym samym WK nie ma takiego obowiązku bo dotychczasowe TR przechodzą na nowego właściciela....
Berserker1982 napisał(a):Samochód ma opłacone OC czy muszę iść do ubezpieczyciela żeby przerobił je na mnie tzn. żeby widniały moje dane osobowe?
Tak....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Kwi 2022, 09:27

Jednak każą mi przynieść tablice do wydziału bo dzwoniłem a za żonę pójdę przerejestrować - nie wiem po co jak zostaną te same numery i był w tym samym WK zarejestrowany.
Berserker1982
Nowicjusz

11 Kwi 2022, 09:59

Berserker1982 napisał(a):był w tym samym WK zarejestrowany.
Dla mnie to żadna nowość.Przez 12 lat miałem z nimi do czynienia to wiem czego można się od nich spodziewać....Jeden temat a każde WK inaczej do niego podchodzi....Niestety to tylko Made in Poland..../czytaj-burdel/.... :!: :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

11 Kwi 2022, 10:07

Mi kazali przynieść żeby znmienić naklejke ( hologram ) na nich
rosiakchal
Obserwowany

11 Kwi 2022, 10:20

A może ktoś wie czy tą naklejkę na szybę przednią z numerem rej. mam nalepić bo poprzedni właściciel woził przez pół roku w schowku?
Berserker1982
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Załamanie pogody za kierownicą
    Z powodu zmiany klimatu może wzrastać częstotliwość występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Gwałtowne burze, ulewy czy grad – takie warunki na drodze są zagrożeniem dla kierowcy i wiążą się z koniecznością sprawnego ...
    Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany?
    Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki ...

• 11 Kwi 2022, 10:44

Berserker1982 napisał(a):A może ktoś wie czy tą naklejkę na szybę przednią z numerem rej. mam nalepić bo poprzedni właściciel woził przez pół roku w schowku?
    Jeszcze je obowiązkowa więc powinna znaleźć się na szybie. Dopiero od 4 września 2022 roku nie trzeba będzie przyklejać naklejki w prawym dolnym rogu szyby.
    Rokiko
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 23

02 Maj 2022, 13:03

W przypadku zmiany właściciela pojazdu, zawsze tablice należy przynieść do urzędu.
    LimonQ
    Nowicjusz

02 Maj 2022, 17:37

Oczywiście, że trzeba. Przerabiałem to na aucie z tego samego miasta. Zmiana polega na naklejeniu innej naklejki na tablicy.
    Miro12
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Peugeot 307 SW
    Silnik: 2.0
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi

02 Maj 2022, 17:42

Dokładnie. Organ rejestrujący musi dokonać legalizacji tych tablic i sprawdzić czy są zachowane w należytym stanie i spełniają aktualne określone wymogi, dlatego muszą być załączone do wniosku o rejestrację.
    LimonQ
    Nowicjusz