Czy samochód przez okres miesiaca moze byc nie przerejstrowany ?

czy samochód przez okres miesiaca moze byc nie przerejstrowany ?

04 Sie 2015, 05:58

Witam , mam za miesiac 18 lat. Kupuję samochód juz za tydzień, wiem ze jako osoba niepelnoletnia umowe musze podpisac z tata, lecz samochod chce prawnie na siebie tylko miec. wiem ze trzeba w ciągu 14 dni od daty kupna zaplacic podatek , czy jezeli umowe z tata podpisze teraz podatek zaplace czy same przerejstrowanie go na mnie w dniu moich urodzin bedzie mozliwe tylko na mnie ? Bo pod umowa kupna bedzie zlozony moj podpis i taty z tej racji ze nie mam ukonczonych 18 lat . Jak to wyglada dokladnie z tym podatkiem w takiej sytuacji ? Dziękuję za odpowiedź.
destia1221
Obserwowany

Auto: renault clio 2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: czy samochód przez okres miesiaca moze byc nie przerejstrowany ?

04 Sie 2015, 08:21

Samochód w teorii powinien być przerejestrowany w ciągu 30 dni. W praktyce za przekroczenie tego terminu nie ma żadnej kary i konsekwencji :) ważne aby mieć przy sobie zawsze umowę kupna-sprzedaży i ważne OC.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

Re: czy samochód przez okres miesiaca moze byc nie przerejstrowany ?

04 Sie 2015, 12:27

Witam,
mimo wszystko, jeśli się nie mylę, jeżeli na umowie widniejesz Ty i Twój tata, w dowodzie także musi być on wpisany, ponieważ prawnie jest on współwłaścicielem samochodu :)
zielonek
Aktywny

Auto: P 206
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu
    Premiera gruntownie zmodernizowanej trzeciej generacji modelu OCTAVIA miała miejsce 10 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Podczas trwającej dwadzieścia minut prezentacji Prezes Zarządu ŠKODY Berhnard Maier ...
    [D] A4 B6 3,0 / 330i e46 / X-Type 3,0 / IS 300 mk1 / C 320 s203 [D] A4 B6 3,0 / 330i e46 / X-Type 3,0 / IS 300 mk1 / C 320 s203
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2004 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B6 3,0 - 220KM - BMW ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      Jaguar