Czy Seat Leon pierwszej generacji jest w ocynku?

Czy Seat Leon pierwszej generacji jest w ocynku?

07 Paź 2017, 12:43

Witam.
Chciałem zadać pytanie odnośnie blach w Leonie pierwszej generacji (do 2004), czy jest ona ocynkowana?
Pytam, ponieważ przymierzam się do zakupu czegoś z koncernu VG (A3 8L / Golf 4 / Seat Leon I). O Audi z takim silnikiem jakiego szukam BARDZO ciężko, zaś golfik jakoś niezbyt specjalnie mi się podoba i zacząłem interesować się Leosiem.

Słyszałem od paru osób, że podobno strasznie rdzewieje, jedyne co udało mi się znaleźć w internecie to: http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=206117
Jednak to za mało jak dla mnie dowodów na to, że Leon ma dobrą blachę.

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, pozdrawiam :D.
parcu
Obserwowany

Auto: Opel

Re: Czy Seat Leon pierwszej generacji jest w ocynku?

07 Paź 2017, 22:51

Wydaje mi się że nie ma ocynku a jak ma to taki jakby go nie miał :naughty: ogólnie nie widać za bardzo żeby gnił ale na pewno nie można zakładać źe rdza nigdy go nie weźmie.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony
    Prawidłowa interpretacja kolorów w pewnych okolicznościach drogowych bywa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa. Zdarza się to głównie, gdy zasady na drodze wyznacza sygnalizacja świetlna. Jak radzi sobie w ...
    Czy na pewno stać Cię na diesla? Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...

•  
    • i-ACTIVSENSE zaawansowana technologia Mazdy podnosząca bezpieczeństwo
      Jaguar XJ, przód
      Honda Civic VII, bok
      Golf II i alusy