Czy takim uszkodzeniem należy się przejmować ?

Czy takim uszkodzeniem należy się przejmować ?

16 Maj 2019, 22:40

Witam. Czy takim uszkodzeniem opony jak na zdjęciu należy się przejmować? Wymieniać ją lub naprawiać? Spowodowane to zostało przez zahaczenie o krawężnik. Podkleiłem kropelką i jak na razie się trzyma. Przejechałem z tym uszkodzeniem ponad 30 km i nie widzę żadnych różnic w prowadzeniu auta. I czy da się jakoś sensownie zeszlifować to obtarcie na rancie felgi? Mam taką miniszliferkę https://fanlidla.pl/files/g/2__31149_1.jpg - czy mogę nią spróbować wygładzić te uszkodzenia?
Danivil
Nowicjusz

Re: Czy takim uszkodzeniem należy się przejmować ?

17 Maj 2019, 09:04

Danivil napisał(a):Czy takim uszkodzeniem opony jak na zdjęciu należy się przejmować?
Nie wiemy jak głębokie było to uszkodzenie ale zakładam z tego co widzę, że powierzchowne więc nie będzie z tym problemu i nie masz czym się przejmować.

W przypadku felgi widzę że masz aluminium polerowane i rant sporo ucierpiał. Mając taką szlifierkę jak pokazałeś możesz delikatnie go przeszlifować żeby był bardziej gładki ale i tak wgłębienie zostanie. Jak by to były felgi malowane można by było to naprawić specjalną szpachlą, masą do felg i pomalować.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...
    Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński
    Model koncepcyjny Mistra, najnowsza propozycja marki przygotowana specjalnie z myślą o chińskim rynku, debiutuje w Szanghaju podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej (2013 Shanghai International Automobile Industry ...

•