Czy to awaria cewki???

26 Mar 2012, 14:42

Posiadam opla astrę 1.6 8v w gazie Od pewnego czasu silnik na wolnych obrotach zaczął nierówno chodzić wymieniłem nowe przewody ale nie pomogło zauważyłem ze po wyjęciu dwóch pierwszych fajek iskra jest słaba mogę trzymać ręką fajkę i prawie wcale nie czuć kopania a na dwóch następnych jest duża iskra aż strzela i porządnie kopie Czy to są objawy awarii cewki ? Świec nie wymieniałem nie mają żadnego osadu przerwa jest ok.
neonx
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 24 08 1998
Auto: Astra F 1.6 8v

28 Mar 2012, 10:15

To przełóż cewkę i zobacz .
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Mar 2012, 10:25

Jeśli jednak jest jedna cewka obsługująca wszystkie świece,to zacznij od aparatu zapłonowego,zobacz czy kopułka nie jest już zużyta,czy odległość od dwóch styków do palca rozdzielacza nie jest zbyt wielka,czasami wystarczy tylko przeczyścić nadpalone styki drobnym papierem ściernym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...
    Oznaczenia tablic rejestracyjnych Policji
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym Policji. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne używane na terenie naszego kraju. HPA – Komenda Główna Policji HPL – Wyższa Szkoła Policji ...