Czy używać start-stop?

Re: Czy używać start-stop?

28 Kwi 2019, 16:29

yeti65 napisał(a):Ale wiesz o tym, że liczy się też całkowita emisja wszystkich modeli marki.S/S najbardziej potrzebny jest właśnie przy testach homologacyjnych. Nie wiem dokładnie ile, ale przez sporą część testu auto stoi.

W teście po rzeczywistych drogach (RDE) po prostu jedzie po mieście i tyle.
Tu opisali procedurę testową:
https://spidersweb.pl/autoblog/normy-emisji-spalin-wltp-rde-pytania/

yeti65 napisał(a):żarówki w autach z tym systemem przepalają się dużo szybciej.

Światła matrycowe ledowe - potwornie drogie - też? Akurat mam takie.

yeti65 napisał(a):A w automacie, to wg mnie zło wcielone

Też mam. :mrgreen:
Gradory
Aktywny

Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

Re: Czy używać start-stop?

28 Kwi 2019, 18:05

Gradory napisał(a):W teście po rzeczywistych drogach (RDE) po prostu jedzie po mieście i tyle.

Ale gdy te systemy wchodziły do użytku, obowiązywała procedura NEDC, gdzie postoje były dłuższe, niż w obecnej WLTP. Czy ledy są wrażliwe na skoki napięcia to nie wiem, ale pewnie tak drogie światła mają jakieś zabezpieczenia przed skokami napięcia.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•