Czy warto kupić focusa poleasing'owego?

Czy warto kupić focusa poleasing'owego?

24 Maj 2013, 16:07

Witajcie,

czy warto kupić tego focusa?

[link wygasł]

Auto poleasingowe. Cena atrakcyjna z tego względu ze właścicielowi zależy na płynności sprzedaży tych aut, ponieważ takich focusów posiada w miesiącu ok 40 sztuk.
mariuszd4
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 05 2005
Auto: nie mam

Re: Czy warto kupić focusa poleasing'owego?

24 Maj 2013, 16:22

Muszę Cie zmartwić auto flotowe jest totalną nie wiadomą, gdzie stan przed wykupem ocenia rzeczoznawca na podstawie tego co usłuszy i zobaczy więc może być coś jeszcze takiego co nie widać i nie słychać. Auta niby serwisowane ale troszke znam realia serwisowania flot więc wiem że nie do końca jest to pewnik dalszego bezawaryjnego użytkowania. Do tego cena jest na pozór atrakcyjna ponieważ auta są białe, po flotowe więc nigdy nie uzyskasz tego co normalnie dostałbyś za sztukę od kowalskiego.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Maj 2013, 18:46

rozumiem i dlatego założyłem ten wątek, aby poznać opinie innych.

Z kolei jeśli chodzi o niespodzianki to oczywiście mam możliwość zabrania auta i zbadania go w wybranej przez siebie stacji diagnostycznej.

A czy na plus takiego auta nie wpływa to, że jest regularnie serwisowany i leasingodawcy w umowach stosują kary wobec leasingobiorców w przypadku kiedy ten nie szanuje auta. Te auto ma stosunkowo mały przebieg jak na auto poleasingowe. To jest dla mnie zastanawiające. Właściciel autohandlu mówił, że kręcony nie był bo jeśli by był to leasingodawca czy autohandel mógłby otrzymać za to karę. Jak to jest w praktyce?
mariuszd4
Nowicjusz

24 Maj 2013, 18:50

mariuszd4 napisał(a):A czy na plus takiego auta nie wpływa to, że jest regularnie serwisowany i leasingodawcy w umowach stosują kary wobec leasingobiorców w przypadku kiedy ten nie szanuje auta

najn :lol: to ma znaczenie poglądowe a te kary to fikcja.
szybki
Moderator - Tuning

24 Maj 2013, 19:01

dziś pewien pan z komisu samochodów bre leasing powiedział mi, że konkretny model samochodu o który pytałem ma bardzo cienko nałożoną nową warstwę lakieru. Dlatego pewnie ze był porysowany i leasingobiorcy bardziej opłacało pomalować się go na własną rękę niż dostać karę od leasingodawcy.

Nie widzę innej opcji niż auto poleasingowe w przypadku kiedy potrzebuje mieć fakturę zakupu auta vat23% (bo będę brał samochód w leasing)a Ty może masz jakiś pomysł?
mariuszd4
Nowicjusz

25 Maj 2013, 00:57

[/quote]
mariuszd4 napisał(a):Nie widzę innej opcji niż auto poleasingowe w przypadku kiedy potrzebuje mieć fakturę zakupu auta vat23% (bo będę brał samochód w leasing)a Ty może masz jakiś pomysł?
mariuszd4 napisał(a):dziś pewien pan z komisu samochodów bre leasing powiedział mi, że konkretny model samochodu o który pytałem ma bardzo cienko nałożoną nową warstwę lakieru. Dlatego pewnie ze był porysowany i leasingobiorcy bardziej opłacało pomalować się go na własną rękę niż dostać karę od leasingodawcy.

To nie jest tak jak myslisz, leasigobiorca ma w poważniu lakierownie auta gdyż jest to za drogie, jeżli chodzi o kary to też nie jest taka prosta sprawa bo od pokrywania szkód są ubezpieczyciele. Auto bylo malowane ponieważ mogło mieć wypadek albo było zniszczone i pośrednik doprowadził je do kultury.
Co do kupna to nie musisz mieć auta z floty żeby dostać fakturę. Wiele osób kupuje auto do własnej firmy i bierze lasing możesz przejąć leasing co bardziej się opłaca lub odkupić auto po spłacie przez poprzedniego właściciela.
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje
    Fiat Tipo jest nowoczesnym samochodem kompaktowym. Wyrazisty charakter, prostota, funkcjonalność w połączeniu z bezkonkurencyjną ofertą cenową, to cechy, dzięki którym model został uhonorowany tytułem "Autobest" w ...
    Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa
    Mercedes-Benz zostawia konkurentów z tyłu, konsekwentnie odświeżając swoją paletę produktową i rozszerzając ofertę silników zgodnych z normą Euro VI. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w premierze Arocsa – ...

• Re: Czy warto kupić focusa poleasing'owego?

25 Maj 2013, 07:54

Witaj,
    To może jeszcze ja coś doradzę. Auta poleasingowe mają często duży przebieg, ale nie jest to regułą, jeśli szukasz poleasingowego to lepiej poszukać na aukcjach poleasingowych
    - otomoto raifeisen - trzeba wygooglowac bo ten link mi nie wchodzi 3x edytowalem
    http://www.vbleasingstore.com/?withSellerId=3362 tu logowanie jako gosc
    auta poleasingowe nie beda miec raczej kreconych licznikow, czesto tez maja wycene DEKRY
    co innego z autami odkupionymi do komisu przez handlarza - te beda miec juz max 170 tes przebiegu, zalezy od stanu i inwencji handlarza
    Zgadzam się z przedmówcą, można poszukać ofert oddam leasing
    Co do BRELeasing, jeśli faktycznie u nich jest tak że dają kary za złe traktowanie auta to ja już bym u nich nie chiał brać leasingu ani takiego auta od nich, zresztą oni robią dobre oferty ale w pakiecie z mega drogimi ubezpieczeniami, nie przystającymi do rynkowych cen, chyba obowiązkowymi zresztą
    Auta z FV23% można poszukać na allegro trzeba tylko filtrowanie odpowiednie wlączyć, na otomoto nie wiem, pewnie też
    Co do wieku auta, to jak klient ma dobry BIK można zrobić w procedurze uproszczenej leasing auta do 10 lat (wiek pojazdu + okres leasingu = 10 lat)
    Jak chcesz mogę pomóc w tym temacie.
    leasing
    Początkujący

Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: AUDI

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      GTP Light