Czy wg Was instalacje gazowe są niebezpieczne?

Czy wg Was instalacje gazowe są niebezpieczne?

TAK
8
33%
NIE
13
54%
NIE WIEM
3
13%
Razem głosów : 24

Re: Czy wg Was instalacje gazowe są niebezpieczne?

12 Mar 2008, 22:36

Dobrze mówisz. Każde paliwo jest niebezpieczne. Podczas wypadku każde może wybuchnąć. A podczas jazdy lub postoju dłuższego może nam sięsilnik zapalić, corównież jest niebezpieczne....samochód to trudna machina hehe
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

13 Mar 2008, 08:54

jak nie masz żadnych usterek i wszystko jest dobrze to instalacja jest bezpieczne gorzej jak gaz sie ulatnia. :o
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice

28 Mar 2008, 21:41

Dziś jak może wielu z nas słyszało do szło do poważnego wypadku auta osb. z TiRem.W tył auta osobowego uderzyła ciężarówka.W tym małym aucie była instalacja gazowa która wybuchła.Co jest najtragiczniejsze w tym zgineła matka i jedno dziecko drugie walczy o życie,bo jest ciężko poparzone.Więc niech mi nikt kur...... nie mówi że instalacja gazowa jest bezpieczna.
daniel31
Nowicjusz

29 Mar 2008, 10:31

Dokładnie, też o tym słyszałem. I mam o tym takie samo zdanie....
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska

29 Mar 2008, 13:45

Ja o tym nie słyszałem, ale opinie o gazie, że jest niebezpieczny miałem od samego początku, a teraz gdy się dowiedziałem o tym wypadku, swojego zdania na 100% nie zmienię...
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

29 Mar 2008, 14:50

Daniel31 - czy możesz dac jakiś link do tego wypadku,albo jakieś inne informacje,gdzie można by o tym poczytać?Coś mi się nie chce wierzyć,że sprawne auto,uderzone w tył mogło wybuchnąć.Z jakiego powodu?Butla na LPG ma 3 mm grubości i nie ma możliwosći żeby pękła pod wpływem uderzenia,albo żeby się rozszczelniła - prędzej podziurawi się bak z paliwem).Wielozawór jest też w takim miejscu,że nie możliwości żeby go urwało i gaz się wydostał na zewnątrz.Inną rzeczą jest sposób mocowania butli - jeżeli butla jest w bagażniku,to siła uderzenia przesuwa butlę do przodu nie naruszając jej.Jeżeli jest w miejscu koła zapasowego,to ścianki chroniące koło,a w tym przypadku butlę,są na tyle cieńkie,a butla jest na tyle wytrzymała,że zostanie ona wypchnięta,ale nie doprowadzi to do jej uszkodzenia.Poprostu budowa butli na LPG jest tak skonstruowana,że podczas zderzenia nie ulega ona zniekształceniu do tego stopnia,by wydostał się z niej gaz.Chyba,że instalacja była niesprawna.
Co do LPG,to jest on takim samym zagrożeniem jak benzyna - w baku LPG jest pod tą samą postacią co benzyna - czyli płynną.W postać gazową zamienia się dopiero w reduktorze.
A tak z ciekawości zapytam - czy ktoś wie,co jest bardziej wybuchowe i łatwiejsze do zapalenia - benzyna czy gaz w postaci płynnej,tak jak LPG?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...
    Jak naładować akumulator? Jak naładować akumulator?
    Ładowanie akumulatora to pozornie łatwe zadanie, jednak może nastręczyć pewnych trudności. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Przede wszystkim należy pamiętać, że akumulator może być ładowany jedynie prądem stałym. Dlatego ...

• Re: Czy wg Was instalacje gazowe są niebezpieczne?

30 Mar 2008, 13:23

według mnie instalacje gazowe są bezpieczne gdyż nie słyszałem o wybuchu butli czy o czymś takim. Jedna wada instalacji gazowych to to że zmniejszają żywotność silnika ale ja raz w miesiącu przegonie auto na benzynie i jest ok. zawsze tez odpalam auto na benzynie pozdro
    lukaszkomza
    Początkujący

Miejscowość: Więcbork

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005