Czy zabiorą mi prawo jazdy

08 Maj 2013, 13:40

Witam
Dziś poszedłem do auta i przerobiłem styki radia tak aby grało bez potrzeby wkładania kluczyka do stacyjki.
Powiem prosto często siedzę sobie w aucie naprawiam czy tam ogólnie czyszczę z nudów piję ze 2 piwa i do tego by się przydała muzyczka jednak nigdy nie wkładałem kluczyka bo wiem że zabiorą mi prawko i z tego powodu przerobiłem te styki radia tak aby grało bez kluczyków, hmm jednak tak się zastanawiam czy to czasem też nie podchodzi pod używanie auta pod wpływem alkoholu?? jak to wygląda prawnie czy mogę słuchać muzyki bez wkładania kluczyków czy nie?
Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
mastermax
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 28 01 1989
Auto: nissan k10

08 Maj 2013, 13:51

mastermax napisał(a):Witam
Dziś poszedłem do auta i przerobiłem styki radia tak aby grało bez potrzeby wkładania kluczyka do stacyjki.
Powiem prosto często siedzę sobie w aucie naprawiam czy tam ogólnie czyszczę z nudów piję ze 2 piwa i do tego by się przydała muzyczka jednak nigdy nie wkładałem kluczyka bo wiem że zabiorą mi prawko i z tego powodu przerobiłem te styki radia tak aby grało bez kluczyków, hmm jednak tak się zastanawiam czy to czasem też nie podchodzi pod używanie auta pod wpływem alkoholu?? jak to wygląda prawnie czy mogę słuchać muzyki bez wkładania kluczyków czy nie?
Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam


Za "używanie samochodu pod wpływem" mogą Cię oskarżyć jeśli w stacyjce masz kluczyki. Jeśli ich tam nie ma i po prostu słuchasz sobie muzyki to nie... Ale to z tego co pamiętam.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

08 Maj 2013, 13:54

No właśnie z kluczykami to wiem i z tego powodu się boję odpalać tego radia nawet bez kluczyków :/
mastermax
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 28 01 1989
Auto: nissan k10

08 Maj 2013, 14:24

mastermax napisał(a):No właśnie z kluczykami to wiem i z tego powodu się boję odpalać tego radia nawet bez kluczyków :/


Ale co ma radio do czego? Przecież nie zabiorą Ci prawka za słuchanie muzyki po pijaku obok samochodu :D. A jakbyś miał magnetofon to już nie mogą, a jak samochodowe to mogą :)? Nieeee, spokojnie tutaj chodzi o kluczyki w stacyjce :yes:.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

08 Maj 2013, 14:25

Nie bo myślałem że skoro radio jest podłączone do auta i ciągnie z niego prąd to chyba jest tu jakieś użycie heh nie no ale spoko dzięki za pomoc.
mastermax
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 28 01 1989
Auto: nissan k10

08 Maj 2013, 14:33

mastermax napisał(a):Nie bo myślałem że skoro radio jest podłączone do auta i ciągnie z niego prąd to chyba jest tu jakieś użycie heh nie no ale spoko dzięki za pomoc.


Jestem pewny na 99,5% ale jak chcesz się upewnić to podjedź na komendę i się zapytaj samych... No, policjantów samych. Powinni wiedzieć :ok:.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zachować się na skrzyżowaniu równorzędnym?
    Skrzyżowania równorzędne to we współczesnych miastach niezbyt częsty widok, dlatego wielu kierowców nie potrafi się właściwie zachować w takim miejscu. Podstawą jest przestrzeganie zasady prawej ręki. ...