Czym umyć silnik

czym umyć silnik

05 Sie 2010, 11:38

Witam, chcę umyć silnik i tutaj pytanie do Was:
mam mazdę 323C(benzyna 1.3 16V) czym umyć i na co uważać ? Nie żeby mi silnik pokrył się olejem czy coś-po prostu muszę pozbyć się pewnego gryzonia który notorycznie odwiedza maskę mojego samochodu a umycie silnika podobno pomaga.
Nie piszcie mi o specyfikach na kuny itp. chcę tylko wiedzieć czym umyć silnik itd
Pozdrawiam :wink:
shorty1988
Początkujący

Miejscowość: Rawicz
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r

Re: Czym umyć silnik

05 Sie 2010, 16:39

W sklepach są specjalne preperaty do mycia silnika. Psikasz silnik, czekasz chwilę i spłukujesz obficie wodą. Ale jest to dobre dla Fiatów 125, 126, starszych modeli Polonezów i prostych, starych diesli. Czyli jest to dobre dla samochodów z silnikami, w których nie ma elektroniki. A jeżeli pod maską jest silnik z różnymi czujnikami i całą elektroniką, to każdy wie, jak reaguje elektronika z wodą. Żeby umyć taki silnik, trzeba zdemontować całą elektronikę i dobrze zabezpieczyć to, czego zdemontować się nie da ( np. przewody ze skrzynki bezpieczników ( wiele samochodów ma je pod maską ), czujniki ( np. położenia wału żeby na nowo go nie ustawiać ) itd. W niektórych samochodach pod maską jest też komputer sterujący silnikiem. Jego też trzeba wyjąć i dobrze zabezpieczyć gniazda przed wodą.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Czym umyć silnik

13 Sie 2010, 14:44

Ja tam kupiłem w markecie K2 do mycia silników,zabezpieczyłem elektrykę folią taką do foliowania palet i popsikałem tym preparatem (oczywiście tylko letni silnik !!!) Po kilku minutach spłukałem myjką ciśnieniową.Za 20 minut zapaliłem silnik jak odcieknął i reszta wody od temperatury odparowała. Silnik był czysty. :smile:
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: czym umyć silnik

17 Sie 2010, 10:55

shorty1988 napisał(a):Witam, chcę umyć silnik i tutaj pytanie do Was:
mam mazdę 323C(benzyna 1.3 16V) czym umyć i na co uważać ? Nie żeby mi silnik pokrył się olejem czy coś-po prostu muszę pozbyć się pewnego gryzonia który notorycznie odwiedza maskę mojego samochodu a umycie silnika podobno pomaga.
Nie piszcie mi o specyfikach na kuny itp. chcę tylko wiedzieć czym umyć silnik itd
Pozdrawiam :wink:

poszukaj firmy myjącem suchym lodem... myjkami cos jak woda ale nie zamacza itp a czyści super
PISAĆ
klimakielce
Nowicjusz

Miejscowość: KIELCE
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...
    Siedmiomiejscowy Lexus RX Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI