Czym usuwać ptasie "ozdoby"?

Czym usuwać ptasie "ozdoby"?

18 Cze 2010, 11:22

Różne ludziska wymieniają mi różne substancje, które szkodzą karoserii. A czy płyn do szyb szkodzi? Pytam, bo gdy jestem w terenie i nagle znajduję na dachu/masce/bagażniku ptasie gówienko, to często jedynym środkiem myjącym, który mam pod ręką, jest właśnie płyn do szyb (czasem mam jeszcze zwykłą wodę pitną i wtedy jej używam, ale nie zawsze ją mam). A może jest na rynku coś (nie za milion złotych oczywiście), czym można doraźnie usuwać takie ptasie ozdoby?
- Proszę opisać pracę silnika. - Można własnymi słowami? - Można. - Brum, brum, brum, brum...
zielonolistny
Nowicjusz

Miejscowość: Wawa

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
    Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...
    Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy! Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy!
    Najważniejszym parametrem ciągnika balastowego jest siła uciągu. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale także od tego, jak skutecznie jest przekazywana na osie ciągnika – te zaś muszą mieć zapewniony stały ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Subaru Impreza STI
      Jaguar