Czyżby uszczelka pod głowica ?

Czyżby uszczelka pod głowica ?

10 Lis 2014, 15:37

Witam jestem tutaj nowy i mam problem ze swoją laguna 1 2.0 113 konną. A mianowicie auto od jakiegoś czasu zaczeło duzo dymić na biało na gazie i na benzynie. Płynu jest raz więcej raz mniej, węże tez raz miękksze a raz twardsze. Olej jest w tym samym miejscu oraz czasem chodzi jak by na 3 garach a nie na 4 i moje pytanie czy to moze być uszczelka pod glowicą ? :( :( :( :(
Grysiu13
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 03 2013
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 2.0 113 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Czyżby uszczelka pod głowica ?

11 Lis 2014, 00:31

Grysiu13 napisał(a):Witam jestem tutaj nowy i mam problem ze swoją laguna 1 2.0 113 konną. A mianowicie auto od jakiegoś czasu zaczeło duzo dymić na biało na gazie i na benzynie. Płynu jest raz więcej raz mniej, węże tez raz miękksze a raz twardsze. Olej jest w tym samym miejscu oraz czasem chodzi jak by na 3 garach a nie na 4 i moje pytanie czy to moze być uszczelka pod glowicą ? :( :( :( :(

Kolego, a czy któregoś płynu Ci właściwie ubywa??? Bo z tym chłodniczym to właściwie nie zrozumiałem jak jest u Ciebie. Masz tzw. majonez pod korkiem wlew OLEJU??? Nie widać śladów oleju w płynie chłodniczym, nie dmucha z pod korka oleju jak z rury wydechowej???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

11 Lis 2014, 09:26

No właśnie tego majonezu nie ma na tym korku ani olej nie idzie do płynu chłodniczego. Jak otwieram korek to widac jak idzie para ale to nie zawsze bo wczoraj odkręcałem i nic tylko olej chlapał od wałka a czemu on raz chodzi na 3 garach a raz na 4 no i ta duza klęba dymu jak bym zadyme gdzieś miał zrobić.
Grysiu13
Nowicjusz

11 Lis 2014, 18:30

Grysiu13 napisał(a):a czemu on raz chodzi na 3 garach a raz na 4 no i ta duza klęba dymu jak bym zadyme gdzieś miał zrobić.

Powody mogą być różnorakie od banalnych typu świeca czy kabel przez uszczelkę pod głowicą po wypalone gniazdo/zawór aż do pierścieni. Sprawdź kompresję. Czasem się zdarza że uszczelkę pod głowicą wydmucha między cylindrami.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1997

11 Lis 2014, 22:00

sprawdzałem ale na ciepłym i miał 14,5 ,14, 14,5 14 atmosfer
Grysiu13
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym
    Od początku prac badawczo-rozwojowych nad elektrycznymi rozwiązaniami transportowymi w 1966 roku działania firmy Mitsubishi Motors Corporation wynikały z przekonania, że pojazdy z napędem elektrycznym powinny z czasem stanowić ...
    Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył