Dacia Duster 1.6 LPG i przeglądy co 30tyś. km

31 Lip 2017, 20:24

Jak wyglądają przeglądy w nowej Dacji z instalacją LPG? Na to pytanie odpowiadam w skrócie pisząc to co usłyszałem w salonie.

Znajomy oglądał Dustera z LPG więc pytam jak z przeglądami skoro ma "fabryczny" LPG. Sprzedawca na to jak to jak? Co 30 tyś. km. Pytam, no ale filty od gazu też zmieniacie dopiero po takim przebiegu? A on na to tak że nie przewidują wcześniejszych wymian. Swoją drogą wiem jak wyglądają filtry po 10tyś. km tak jak u siebie wymieniam i nie wyobrażam sobie zrobić trzy razy takiego przebiegu. Taki samochód pewnie przejeździ gwarancję i 100tyś. km po czy zaczną się problemy. Szkoda że nie przewidują wcześniejszych wymian chociaż co 15tyś. km wraz z olejem. Jak ktoś jeździ tylko po mieście to cienko widzę dalszą eksploatację takiego auta powyżej granicy o której wspomniałem.

Jakie są wasze doświadczenia z nowymi samochodami zasilanymi gazem? Może ktoś coś doda ciekawego od siebie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja
    Moto-Piknik na lotnisku w Dajtkach już za nami i śmiało możemy stwierdzić że kolejną edycję zaliczamy do udanych. Jest to wyjątkowa impreza w skali regionu i Polski. Nie często możemy zobaczyć tyle obliczy motoryzacji w jednym ...