Dacia Duster Elf Cup 2018

12 Kwi 2018, 11:47

W Drawsku Pomorskim zakończyła się pierwsza eliminacja Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Dwa 140-kilometrowe odcinki na trasach poligonu okazały się bardzo wyczerpujące dla zawodników i samochodów. Na trasie przeważały piaszczyste partie, ale nie brakowało błota i trudnych podjazdów. Spośród 28 samochodów rywalizujących w RPPST tylko 16 dotarło do mety, z czego 8 to Dacie Duster. Zwycięzcy DDEC, Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, zajęli również drugie miejsce w grupie S2 i piąte w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Druga lokata, po błędzie nawigacyjnym, przypadła załodze Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek. Ekip ta zajęła także trzecie miejsce w grupie S2 i szóste w generalce RPPST. Podium Dacia Duster Elf Cup 2018 uzupełnili Wojciech Furman i Michał Augustyniak.
Dacia Duster Elf Cup 2018"Jeszcze przed chwilą cieszyłem się z drugiej pozycji w Dacia Duster Elf Cup 2018" komentował na mecie Krzysztof Wicentowicz. "Wszystko wskazuje na to, że nasz główny rywal pomylił trasę i dostał 15-minutową karę. Trochę nam tym błędem dopomógł, bo jechał bardzo szybko. Natomiast rajd był dla nas bardzo trudny, mieliśmy sporo problemów i nawet to drugie miejsce było szczytem marzeń".

W Mistrzostwach Polski zwycięzcami zostali Michał i Julita Małuszyńscy. Drugie miejsce zajęli Marcin Łukaszewski z Magdaleną Duhanik. Mirosław Zapletal i Bartosz Momot po otrzymaniu 15-minutowej kary spadli z pierwszej lokaty na trzecią. W Pucharze Polski wygrali Janusz Ellert z Łukaszem Kwaśniewskim. Drugi czas uzyskali Michał Smoleński i Michał Wilczyński, a najniższy stopień podium przypadł załodze Dariusz Szor/ Andrzej Wieczorek.

Wyniki po OS3 DDEC:
1. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba (04:29:52)
2. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek (04:38:41)
3. Wojciech Furman/ Michał Augustyniak (04:40:58)
4. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel (04:55:09)
5. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak (05:06:25)
6. Patrycja Brochocka/ Roman Kiciński (05:12:37)
7. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow (05:24:17)
8. Jan Kozioł/ Piotr Greguła (05:30:50)
9. Dawid Urban/ Daniel Siatkowski (n.u.)

Dacia Duster Elf Cup 2018 rozgrywany jest w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Dacia Duster Elf Cup są: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3353
Zdjęcia: 12343
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Konserwacja podwozia przed zimą - na czym polega i jak ją wykonać?
  Dbając o swój samochód, najczęściej czyścimy jego karoserię i wnętrze, wymieniamy wycieraczki czy poszczególne części silnika. Zapominamy jednak o podwoziu, które w polskich warunkach klimatycznych, ...
  Elektryczna Toyota C-HR i model IZOA
  Toyota zaprezentowała na targach Auto Shanghai 2019 dwa nowe modele elektryczne. Nowa Toyota C-HR oraz spokrewniony z nią model IZOA to pierwsze samochody elektryczne na baterie Toyoty, które zadebiutują w Chinach. ...

 •  
  • Warto przeczytać