Daewoo epero 1,5 16v inst. II gen

daewoo epero 1,5 16v inst. II gen

05 Sty 2011, 15:30

Witam, mam problem z intalacją gazową w moim daewoo, kontrolki na przełączniku się nie palą, lecz jak wcisnę przycisk od przełączania i pzekroczę 2 tys obr to słychać otwarcie elektrozaworu w butli, silnik ledwo pracuje - jałowe na poziomie 300-500 obr i słychać pracę wtryskiwaczy, czyli chodzi na benzynie. Prawdopodobnie sterownik padł - bingo s4. Tu mam pytanie, czy w jego miejsce mogę zamontować jakiś inny sterownik, przynajmniej do spradzenia czy jakkolwiek działa? Np firmy stag? Czy mogę użytkować tą instalację na innym sterowniku? ew. jaki sterownik polecacie? Jeśli o czymś nie napisałem proszę pytać. Proszę o rzeczowe przemyślane odpowiedzi, chociaż wdzięczny będę za wszystkie;)
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

Re: daewoo epero 1,5 16v inst. II gen

06 Sty 2011, 22:36

Nie podłączaj innego sterownika, gdyż w innych miejscach mogą być prądy w kostce i go spalisz. po przełączeniu na gaz samochód ledwo chodzi bo pewnie pracuje na dwóch paliwach. Aby to potwierdzić zdejmij plus z zaworu gazowego i zobacz czy jego praca się poprawiła. Jeśli tak to znaczy, że uszkodził się emulator wtrysku w komputerze, ale można go pominąć kupując zewnętrzny emulator.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

Re: Daewoo epero 1,5 16v inst. II gen

09 Sty 2011, 17:32

dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło, jest tak jak piszesz, chodzi na obu paliwach, jak odepnę przewód z parownika pracuje znów za samej benzynie, a jak odepnę mniejszą kostkę ze sterownika to chodzi na samym gazie, zrobiłem tak trasę 110 km spalił przy tym 12,5 l gazu i chodzi prawidłowo, tylko żeby ponownie odpalić muszę podpinać tą kostkę żeby odpalił na benzynie. Teraz pytanie ile kosztuje taki zewnętrzny emulator i czy są ich jakieś rodzaje? jak go podpiąć?
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

Re: daewoo epero 1,5 16v inst. II gen

09 Sty 2011, 17:44

Koszt emulatora to 30-150 zł w zależności od firmy. Najlepiej zrobić to u gazownika, bo oprócz tego, że podłączysz nowy to trzeba rozłączyć stary a jest on zapewne polutowany z wtryskiwaczami.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo
    W pełni zautomatyzowana jazda w korku, ograniczenie kolizji na skrzyżowaniach oraz redukcja do zera kolizji z udziałem zwierząt – to najnowsze projekty w dziedzinie bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Volvo. ...
    Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu Skoda Octavia - zmodernizowana trzecia generacja modelu
    Premiera gruntownie zmodernizowanej trzeciej generacji modelu OCTAVIA miała miejsce 10 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Podczas trwającej dwadzieścia minut prezentacji Prezes Zarządu ŠKODY Berhnard Maier ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      GTP Light