Daewoo Espero 1,5 1997

12 Lut 2011, 21:37

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem tego samochodu, i chciałbym się dowiedzieć z czym to się je, to znaczy jaka jest awaryjność, czy warto kupować z gazem, jaki jest dostęp do części i ile kosztuje przeciętne utrzymanie tego modelu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez sphinx1969, 13 Lut 2011, 00:27, edytowano w sumie 1 raz
............-----Shake Your Blood-----..............
sphinx1969
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko- Biała

12 Lut 2011, 22:37

Daewoo było dobrą i tania firmą. Awaryjność- praktycznie żadna. Utrzymanie - małe. Części do Daewoo są tanie i nie ma problemu z ich dostaniem. Silnik montowany w Espero, to silnik Opla, a te są podatne na LPG i są wytrzymałe jak mało jakie. No i Espero tak jak Nubira ma dość bogate wyposażenie. Możesz nawet trafić na skrzynię automatyczną.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lut 2011, 13:09

Jako miłośnik francuskich marek, jestem zwolennikiem wygodnego i komfortowego wnętrza, lecz w tej chwili nie stać mnie na francuza, więc chyba faktycznie przesiądę się na daewoo. Dzięki za odpowiedź, wiele dobrego przeczytałem na temat tej marki, i dziwie się, że dopiero teraz zwróciłem uwagę na tą markę.

Pozdrawiam.
............-----Shake Your Blood-----..............
sphinx1969
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko- Biała

13 Lut 2011, 14:08

No to muszę ci napisac, że w Espero jest naprawdę dużo miejsca. To w miarę wygodne autko.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Maj 2011, 22:31

Ja jakiś czas miałem Espero,kupiłem go jako egzemplarz sprowadzony z Włoch (bez grama rdzy i z pełnym wyposażeniem,była nawet skóra :mrgreen: ).Początkowo był tam silnik 1.5 ale zaczeło brakować mi mocy więc pod maska powędrował silnik od Vectry B 2.5 V6 i wtedy dopiero miało kopyto :mrgreen: ale dobra nie o tym.Fakt Espero to duże i wygodne auto,części tanie i łatwo dostepne,ja miałem z gazem i musze przyznać że nie miałem z nim żadnych kłopotów (wkońcu silniki Daewoo dobrze znoszą lpg).Marka Daewoo jest niestety mało doceniana bo jak wiemy większość patrzy na znaczek a nie tędy droga.Ja czasami załuje że go sprzedałem ale niestety trzeba było przesiąść sie na kombi,więc ja z czystym sumieniem polecam to auto.
TFSI
Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Maj 2011, 15:00

Daewoo Espero 1.5 podczas przebiegu 170 tyś km ,nigdy nie odmówiło współpracy na drodze.Tylko w ramach gwarancji wymieniono tylne sprężyny ,były poza tym, problemy z panelem sterowania elektryką szyb(dwukrotnie).Trzeba zwracać uwagę na korozję,poza tym auto nie ma typowych bolączek,nawet zawieszenie jest trwałe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaką markę chłodnicy wybrać?
    Przedziurawiła mi się chłodnica wody i teraz myślę nad wymiana tylko nie wiem na jaką. Jakiej marki zamienić wybrać? Jeśli ktoś by się interesował to chodzi o chłodnice do audi a3 8p 2.0 tdi 16v 103kw 140km.
    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...

• 31 Paź 2012, 16:35

Wątek trochę przeterminowany, ale poprieram przedmówców - auto super, kuzyn miał i sprzedał przy przebiegu ponad pół miliona kilometrów, bo... rozbił. 500tys auto zrobiło na tym samym silniku bez generalnego remontu!!
    alabaster
    Nowicjusz

Auto: Toyota Yaris

• Warto przeczytać