Daewoo Lanos 1.5 16V - jaki rozrząd?

12 Cze 2018, 23:50

Witam.
W temacie mechaniki samochodowej jestem kompletnie zielony (umiem zmienić opony, uzupełnić płyny i jechać...) i przychodzę tutaj z pytaniem dotyczącym rozrządu do Lanosa 1.5 16V (2001r). Nadszedł czas wymiany i nie wiem jaki kupić. Chcę wybrać jakiś z intercaru, bo będę miał dużą zniżkę u znajomego.
Przeglądałem instrukcję pojazdu, internet i nie mogę znaleźć informacji jaki typ rozrządu mi trzeba. Chcę kupić cały komplet z paskiem, rolkami i pompą wody, tylko każda wygląda inaczej i kosztuje inaczej co mnie kompletnie dezorientuje. Myślałem nad jakimś ze średniej/wyższej półki firmy np. Continental za 300-500zł, ale jak już wspomniałem nie mam pojęcia na co patrzeć :/
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje jak tego szukać lub jakieś propozycje na komplet tak jak wspomniałem z intercaru.
Pozdrawiam.
Wojciech07
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 07 2015
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Cze 2018, 13:10

Wojciech07 napisał(a):Myślałem nad jakimś ze średniej/wyższej półki firmy np. Continental za 300-500zł, ale jak już wspomniałem nie mam pojęcia na co patrzeć
W takim komplecie pewnie będzie tylko pasek Continental a rolki musiałbyś się dowiedzieć jakiego producenta.

Myślę że dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku byłby rozrząd np. INA tu masz przykładowy link [link do oferty na Allegro wygasł]

Wojciech07 napisał(a):Chcę kupić cały komplet z paskiem, rolkami i pompą wody, tylko każda wygląda inaczej i kosztuje inaczej co mnie kompletnie dezorientuje
Komplety powinny różnić się tylko producentami, a wygląd musi być taki sam żeby pasowało dodanego silnika. Jak chcesz kupić z hurtowni to wystarczy że podasz im model samochodu i silnik a oni sprawdzą i przedstawią ci ofertę. Pamiętaj tylko żeby zapytać jakich producentów są poszczególne części rozrządu. Czasem piszą, że rozrząd Continental a tam tylko pasek jest tej firmy więc miej to na uwadze.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

14 Cze 2018, 01:25

Cichy77 dzięki za odpowiedź. Trochę jeszcze poszperałem i dalej mam wątpliwości.
Pewne informacje z mojego lanosa to pojemność 1.5 16V o mocy 73kW (w dowodzie). Wszędzie widzę, że ta wersja ma 99KM, co mi trochę nie pasuje na to co czuję pod nogą, no z tym różnie bywa, więc ok.

W zestawie który mi podesłałeś sprzedający zamieścił informacje, że pasuje do mojego modelu. Zacząłem szukać w hurtowni rozrządu dla nexii (bo do mojego lanosa nic nie było) i rzeczywiście znalazłem listę części tak samo wyglądających, lecz tam napisali, że jest przeznaczony do lanosa 1.6 16V o mocy 78kW.

Tutaj cały zestaw od INA w dużo wyższej cenie z hurtowni:
[link do Intercars wygasł]

Tutaj cały zestaw od Continentala z tej samej hurtowni:
[link do Intercars wygasł]

Tutaj cały zestaw od HEPU, który już niby nie pasuje do wielu modeli, do których pasowały poprzednie zestawy:
[link do Intercars wygasł]

Tutaj taki sam zestaw na allegro (ciut tańszy) i sprzedający już podał całkiem inne modele, choć myślę, że on się pomylił, bo moce silników trochę się różnią:
[link do oferty na Allegro wygasł]

No więc nie wiem kto tu namieszał, ale myślę, że na dobry typ mnie nakierowałeś.
I teraz ostateczne pytanie jaki zestaw byłby najlepszy, bo coś musi być na rzeczy, jeśli różnica cen ogromna, a w zestawie tylko inna pompa.
W nawiasie mówiąc cena nie stanowi parametru, bo po zniżkach w hurtowni wszystkie zestawy będą w granicach 250zł. Osobiście wolałbym jednak kupić na allegro z uwagi na to, że dostanę potwierdzenie zakupu.
Wojciech07
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 07 2015
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Cze 2018, 09:00

INA,SKF,Conti,Gates,Bosch,Rouville te można w ciemno ,jak nie ma z nią pompy wody to dokupić osobno np. Sil ,Hepu ,Dolz,Matelli, a nawet firmówkę z Intercarsu tę ich tanią Thermotec. Też chodzi bez uwag i ma metalowy wirnik. Kumpel z Intercarsu mi mówił ,że można brać ,bo nie ma reklamacji a ich wewnętrzne atesty ma i przechodzi jakościowo spokojnie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Cze 2018, 09:07

Z tymi zakupami na allegro to bym z tym rozrządem był ostrożny ,tak jak z olejami itp... Lepiej kupić w intercarsie np...Przynajmniej to będzie nowy pasek ,a nie jakiś stary 5 letni zleżały z aukcji.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna