Daewoo Lanos 1.5 16V - jaki rozrząd?

Daewoo Lanos 1.5 16V - jaki rozrząd?

12 Cze 2018, 23:50

Witam.
W temacie mechaniki samochodowej jestem kompletnie zielony (umiem zmienić opony, uzupełnić płyny i jechać...) i przychodzę tutaj z pytaniem dotyczącym rozrządu do Lanosa 1.5 16V (2001r). Nadszedł czas wymiany i nie wiem jaki kupić. Chcę wybrać jakiś z intercaru, bo będę miał dużą zniżkę u znajomego.
Przeglądałem instrukcję pojazdu, internet i nie mogę znaleźć informacji jaki typ rozrządu mi trzeba. Chcę kupić cały komplet z paskiem, rolkami i pompą wody, tylko każda wygląda inaczej i kosztuje inaczej co mnie kompletnie dezorientuje. Myślałem nad jakimś ze średniej/wyższej półki firmy np. Continental za 300-500zł, ale jak już wspomniałem nie mam pojęcia na co patrzeć :/
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje jak tego szukać lub jakieś propozycje na komplet tak jak wspomniałem z intercaru.
Pozdrawiam.
Wojciech07
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 07 2015
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Daewoo Lanos 1.5 16V - jaki rozrząd?

13 Cze 2018, 13:10

Wojciech07 napisał(a):Myślałem nad jakimś ze średniej/wyższej półki firmy np. Continental za 300-500zł, ale jak już wspomniałem nie mam pojęcia na co patrzeć
W takim komplecie pewnie będzie tylko pasek Continental a rolki musiałbyś się dowiedzieć jakiego producenta.

Myślę że dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku byłby rozrząd np. INA tu masz przykładowy link [link wygasł]

Wojciech07 napisał(a):Chcę kupić cały komplet z paskiem, rolkami i pompą wody, tylko każda wygląda inaczej i kosztuje inaczej co mnie kompletnie dezorientuje
Komplety powinny różnić się tylko producentami, a wygląd musi być taki sam żeby pasowało dodanego silnika. Jak chcesz kupić z hurtowni to wystarczy że podasz im model samochodu i silnik a oni sprawdzą i przedstawią ci ofertę. Pamiętaj tylko żeby zapytać jakich producentów są poszczególne części rozrządu. Czasem piszą, że rozrząd Continental a tam tylko pasek jest tej firmy więc miej to na uwadze.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

14 Cze 2018, 01:25

Cichy77 dzięki za odpowiedź. Trochę jeszcze poszperałem i dalej mam wątpliwości.
Pewne informacje z mojego lanosa to pojemność 1.5 16V o mocy 73kW (w dowodzie). Wszędzie widzę, że ta wersja ma 99KM, co mi trochę nie pasuje na to co czuję pod nogą, no z tym różnie bywa, więc ok.

W zestawie który mi podesłałeś sprzedający zamieścił informacje, że pasuje do mojego modelu. Zacząłem szukać w hurtowni rozrządu dla nexii (bo do mojego lanosa nic nie było) i rzeczywiście znalazłem listę części tak samo wyglądających, lecz tam napisali, że jest przeznaczony do lanosa 1.6 16V o mocy 78kW.

Tutaj cały zestaw od INA w dużo wyższej cenie z hurtowni:
[link wygasł]

Tutaj cały zestaw od Continentala z tej samej hurtowni:
[link wygasł]

Tutaj cały zestaw od HEPU, który już niby nie pasuje do wielu modeli, do których pasowały poprzednie zestawy:
[link wygasł]

Tutaj taki sam zestaw na allegro (ciut tańszy) i sprzedający już podał całkiem inne modele, choć myślę, że on się pomylił, bo moce silników trochę się różnią:
[link wygasł]

No więc nie wiem kto tu namieszał, ale myślę, że na dobry typ mnie nakierowałeś.
I teraz ostateczne pytanie jaki zestaw byłby najlepszy, bo coś musi być na rzeczy, jeśli różnica cen ogromna, a w zestawie tylko inna pompa.
W nawiasie mówiąc cena nie stanowi parametru, bo po zniżkach w hurtowni wszystkie zestawy będą w granicach 250zł. Osobiście wolałbym jednak kupić na allegro z uwagi na to, że dostanę potwierdzenie zakupu.
Wojciech07
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 07 2015
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 16V
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

24 Cze 2018, 09:00

INA,SKF,Conti,Gates,Bosch,Rouville te można w ciemno ,jak nie ma z nią pompy wody to dokupić osobno np. Sil ,Hepu ,Dolz,Matelli, a nawet firmówkę z Intercarsu tę ich tanią Thermotec. Też chodzi bez uwag i ma metalowy wirnik. Kumpel z Intercarsu mi mówił ,że można brać ,bo nie ma reklamacji a ich wewnętrzne atesty ma i przechodzi jakościowo spokojnie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Typ: Kombi

24 Cze 2018, 09:07

Z tymi zakupami na allegro to bym z tym rozrządem był ostrożny ,tak jak z olejami itp... Lepiej kupić w intercarsie np...Przynajmniej to będzie nowy pasek ,a nie jakiś stary 5 letni zleżały z aukcji.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    Audi "królem wyścigów długodystansowych" Audi "królem wyścigów długodystansowych"
    Audi zorganizowało spotkanie pięciu zespołów mających na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach na długich dystansach. Po raz pierwszy, podczas sesji fotograficznej spotkały się zespoły, które w sezonie 2012, od ...

•