Daewoo Leganza - wolne obroty szaleją

Daewoo Leganza - wolne obroty szaleją

23 Gru 2013, 12:00

Witam, bardzo proszę o pomoc , bo niedawno kupiłem i ciągle jakieś kłopoty z silnikiem.
Zacznę od tego, że po wymianie jednej ze świec , która się nie chciała wykręcić (inny mechanik juz sobie jakos poradził). Zaczęły mi skakać wolne obroty, normalnie mam 1tys ( to chyba tez za wysoko) , ale jak stoję w korku , czy w ogóle na luzie to mi dochodzą do 1,4 tys. Cały czas skaczą. Byłem u mechanika (po tym jak pojawił mi się sygnał check) , najpierw u gościa z komputerem sprawdziliśmy silnik i wyszło że silniczek krokowy padł. Kupiłem nowy (podobno oryginalny, koreański) , trzy dni temu, spec założył, ale dalej dziś widzę.że skaczą obroty ponownie. Boję sie jechać na miasto , bo w korku może znów mi się zagotować woda , albo ten sygnał check
k mi sie pojawi. Nie mówiąc o tym,ze przepał jest niesamowity. Może ktoś mi coś doradzić, bo co z tego jak pojadę do mechanika i ten nie będzie wiedział , co i jak. chyba ,że szukać innego , który będzie miał już kompa ze sobą w warsztacie i od razu posprawdza.
Irbis
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1993
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Leganza

Re: Daewoo Leganza - wolne obroty szaleją

23 Gru 2013, 12:39

sprawdź wężyk podciśnieniowy od kolektora ssącego do MAP-sensora
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX
    Opel poszerza i udoskonala swoją ofertę modeli z napędem LPG. Teraz można złożyć zamówienie na pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, Astrę Sports Tourer i Merivę, wyposażone w nowy, mocny, a zarazem ekonomiczny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył