Daewoo Nexia nie chowająca się antena od radia

16 Paź 2008, 14:27

Tak jak już napisałem w temacie w moim Daewoo Nexia 1,5 GLE już od jakiegoś czasu nie za każdym wyłączeniem radia chowa się antena . I moje pytanie brzmi co trzeba zrobić żeby ta antena się wogule nie wysuwała czy wystarczy , że odłączę kabel antenowy podłączony z tył do radia czy może któryś kabelek z wiązki w dwóch kostkach . Wiem że można to naprawić wymieniając tą antenę na nową , ale ja w samochodzie nie słucham stacji radiowych tylko muzyki z odtwarzacza cd .
jj
Nowicjusz
 
Posty: 12

16 Paź 2008, 14:43

rozłączenie przewodu antenowego nie ważne w którym miejscu, czy w którejś kostce czy przy radiu powinno pomóc
Tomasz86
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Paź 2008, 15:39

Odłączenie przewodu antenowego nic nie da,a nawet pogorszy odbiór stacji radiowych.
Żeby ta antena się nie wysuwała,to musisz albo odłaczyć przewód z radia na kostce ISO(trzeba go odłączyć tak,żeby nie robił zwarcia - po załaczeniu radia na tym przewodzie(od strony radia) pojawia się +12V,albo rozłączyć kostkę zasilania anteny w bagażniku - jest pod wykładziną z lewej strony bagażnika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2008, 15:50

A ktory to jest przewod w tej kostce iso chodzi mi o kolor ?
jj
Nowicjusz
 
Posty: 12

27 Lip 2010, 19:30

Siemka,
Mam Nexie 96r. 1.5 sedan. Antena została ułamana przez jakiegoś dziada. Nie wysuwa się juz ze 2 lata, tak se mysle ze jak kabel nieodpiety to moze i silniczek juz spalilo?

Moje pytanka są 3:

1. Jak sie dobrać i jak wymienić tą antenę?
2. Czy kupić sam bat czy z silnikiem bo skoro byla zlamana i sie niewysuwala to silnik pewnie sie spalil probojac ja wysunać?<czy ma jakieś zabezpieczenie?>

3. Mam od salonu radio grundig w niej, i kiedyś jakiś elektryk cos wymieniał i od tamtej pory radio dziala mi albo na lewy przedni glosnik albo na lewy tylny w zaleznosci jak bym nie modzil balansem. Czy to wina pomieszania kabli??

4. Czy jest mozliwe dojscie do ładu z kablami głośnikowymi czy lepiej je przeciągnąć od nowa w miejsca oryginalne. Nic niechce przerabiać bo woz jest 100% seria ma 100tys przebiegu i ma płeć piękna nim śmiga z dumą. Jeśli od nowa to jak one idą to tych małych przednich?
hvil
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
    Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...