Darowizna itd.

Darowizna itd.

09 Maj 2013, 22:46

Witam.

Mam następujący problem. Mam 17 lat i jestem na etapie kupna autka od wujka :)
Wszystko by było okej tylko mam kilka wątpliwości.

Chcemy z wujkiem załatwić to poprzez darowiznę. Chyba najlepsze wyjście ?
I tutaj mamy mały schodek. Jestem osobą niepełnoletnią więc umowa darowizny nie może być na mnie spisana ponieważ nie posiadam dowodu. Dobrze rozumie. ?

Z pomocą przyjdzie rodzic który wyrazi zgodę i zacznie za mnie wypełnić umowę.Czyli rozumiem że zamiast mojego imienia i nazwiska itd będą dane rodzica tak ? :D

Jeżeli umowa zostanie spisana to należy się udać do WK abym został dopisany do DR. I tak naprawdę nie ogarniam trochę tego. Na darowiznie sa dane rodzica i ja zostane dopisany jako współwłaściciel. Tak ?
Czyli muszę posiadać przy sobie paszport bądź tymczasowy (czy jak on tam się zwie ) dowód osobisty. Tak ?

Później trzeba do US zajrzeć i wypełnić formularz pcc3.I tutaj też musi rodzic za mnie wykonywać czynności ?

O ubezpieczenie się nie martwie. Wujek ma 60% zniżki więc raczej sporo nie zapłace :)

Dodam że samochód to Golf III 1.4 . Spytam sie wujka jeszcze ale chciałbym wiedzieć czy dobrze zrozumiałem te wszystkie przepisy :)
just002
Obserwowany

Auto: na razie brak

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny
    Podczas targów North American International Auto Show, na których miała miejsce światowa premiera Lexusa LS piątej generacji, jego twórcy, główny inżynier Toshio Asahi i szef projektantów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      S2020005
      GTP Light