Darowizna samochodu wraz z OC

Darowizna samochodu wraz z OC

04 Maj 2019, 13:04

Witajcie.
Sytuacja wygląda tak, że chciałbym przekazać samochód mojej narzeczonej. Obecnie jest on zarejestrowany na mojego ojca, a ja jestem współwłaścicielem. W związku z tym chcielibyśmy przekazać jej samochód za darmo, ona będzie musiała tylko pokryć podatek od darowizny. Ale jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem? Zgłaszamy(ojciec) ubezpieczycielowi zmianę właściciela i wtedy ona(narzeczona) zgłasza się do tego ubezpieczyciela celem przeliczenia stawki i ewentualnej rezygnacji z OC i wykupienia nowego gdzieś indziej?
taquito
Początkujący

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy od: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Matte Prototype Lexus LC Matte Prototype
    Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...
    Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy
    Sieć Renault świętuje dziesięciotysięczną rejestrację modelu Kangoo Z.E. – w 100% elektrycznego samochodu dostawczego, europejskiego lidera w segmencie vanów. Klucze do samochodu wręczono panu Gerhardowi Dechowi, ...

•