Delikatne przebieranie silnika. Zawór odpowietrzania zbiornika paliwa

Delikatne przebieranie silnika. Zawór odpowietrzania zbiornika paliwa

11 Mar 2016, 17:17

Witam wszystkich ! :P

Mam następujący problem z delikatnym przebieraniem silnika ( szarpaniem ) na postoju nie odczuwalne na obrotomierzu. Po przełączeniu na LPG jest mniej odczuwalne ( pewnie dlatego że jest lepiej łatwopalne ) :roll: .Sprawdzałem wszystko... Czyściłem przepustnice, podmieniałem cewke, nowe świece sprawdzałem szczelność całego układu dolotowego wraz z uszczelkami kolektora ssącego. Odkryłem że pod maska słychać powietrze ( ssyczenie ) z elektrozaworu odpowietrzania zbiornika paliwa ! :oops: cały czas tam ssyczy , z tego co wiem to normalne jest cykanie gdy zawor sie otwiera ... teraz pytanie czy ssyczenie to jest normalne ? i czy jest mozliwosc ze te poszarpywanie jest od tego ? Prosze was o szybka pomoc :ok:

A i jeszcze jedno, rano gdy odpalę samochód i silnik osiągnie temp 30stopni i przełączy na gaz to mi silnik gaśnie chyba ze dodam gazu to wtedy szarpnie i jest ok albo poczekam az się bardziej nagrzeje wtedy wszystko znika ...
zupson
Nowicjusz

Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Opel Meriva A
Silnik: 1.8 16v 125km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Delikatne przebieranie silnika. Zawór odpowietrzania zbiornika paliwa

12 Mar 2016, 12:36

Zastanów się,jeśli silnik szarpie podobnie na benzynie i lpg ,z tym,że na lpg mocniej, co jest właściwe,bo paliwo lpg potrzebuje absolutnie sprawnego układ zapłonowego,nie wybacza niedomagań z jego strony w przeciwieństwie do benzyny, iskra w mieszance powietrza z lpg musi pokonać pewną barierę a w przypadku benzyny ma łatwiejszą drogę do przebrnięcia.Zacznij od wymiany przewodów oraz świec.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

13 Mar 2016, 00:07

no właśnie jest nowa listwa i oczywiście świece wiec już sam nie wiem
zupson
Nowicjusz

Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Opel Meriva A
Silnik: 1.8 16v 125km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

13 Mar 2016, 00:11

Sprawdzałeś sondę lambda?
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      S2020005
      GTP Light