Design of the Year - nagroda dla Nowej SKODY Octavia

Design of the Year - nagroda dla Nowej SKODY Octavia

04 Mar 2013, 13:34

"Nagroda "Design of the Year" to wielki zaszczyt dla SKODY i ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Nowa Octavia jest klasą sama w sobie pod każdym względem. Jej doskonałe proporcje, czyste i ostre linie nadwozia odzwierciedlają nowy język stylistyczny marki" – mówi Frank Welsch, członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Design of the Year - nagroda dla Nowej SKODY Octavia

Nowa SKODA Octavia otrzymała prestiżową nagrodę podczas konkursu "AutoDesign Awards 2013" w Czechach. Nagrody "AutoDesign Awards"” to przyznawane przez magazyn "AutoDesign&Styling" wyróżnienia za najlepszą stylistykę. W tym roku 20 członków jury, wśród których znaleźli się projektanci i dziennikarze motoryzacyjni, przyznało główną nagrodę najnowszemu modelowi SKODY. Nowa Octavia wygrała w rankingach, pokonując aż 62 konkurentów. Jest to pierwszy model marki, który zwyciężył w tym plebiscycie.

Eksperci docenili przede wszystkim klasę i charakter modelu Octavia. Byli pod wrażeniem świeżych i precyzyjnych elementów karoserii, które doskonale łączą dynamiczny styl z ponadczasową elegancją. Wysoka funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania techniczne również wywarły ogromne wrażenie na jury, które uznało, że Nowa Octavia nie ustępuje pod żadnym względem samochodom o klasę wyższym.

Oprócz doskonałego designu, Nowa SKODA Octavia oferuje także mnóstwo przestrzeni. Mimo że samochód jest o 90 mm dłuższy, o 45 mm szerszy, a rozstaw osi zwiększył się o 108 mm, jego masa została obniżona nawet o 102 kg. Auto oferuje bardzo dużo miejsca dla pasażerów tylnej kanapy, a pojemność jego bagażnika wynosi rekordowe 590 l.

POLECAMY SKODA Octavia III generacji

Nowa SKODA Octavia wjedzie do polskich salonów już 11 marca! Wersja Combi zostanie pokazana na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie w dniach 5-17 marca 2013 roku.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2892
Zdjęcia: 11121
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie jeździć w trudnym terenie? Jak bezpiecznie jeździć w trudnym terenie?
    Poruszanie się po trudnym terenie dla jednych jest przyjemnością, dla innych koniecznością. Dobrze, jeśli w naszych podróżach towarzyszy nam samochód napędzany na 4 koła, przygotowany na pokonywanie bezdroży. ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

  •