Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

27 Maj 2012, 11:27

Witam
Mam na imię Marek i mam 20 lat. Postanowiłem w końcu przestać jeździć samochodem rodziców i zakupić coś dla siebie.
Mam na to 16 tyś zł.
Chciałbym aby auto było bez dwumasowego koła zamachowego i zmiennej geometrii turbiny co obniżyło by strasznie koszty eksploatacyjne.
* Samochód oczywiście powyżej 2000 roku
* Pojemność silnika do 2000 cm3.
* Moc silnika od 90 koni w górę
Jakie samochody polecacie?

ps. myślałem nad fordem focusem mk1 - tylko o nim wiem, że nie ma dwumasy

Pozdrawiam i liczę na zainteresowanie się tematem. :D
Marek20
Nowicjusz

Re: Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

27 Maj 2012, 11:48

Ciężko znaleźć diesla z mocą powyżej 90KM i bez dwumasy. Ja bym się rozejrzal za autami z koncernu VW z dieslem 1.9 TDI 90KM (trzeba jednak uważać bo niektóre wersje mają turbinę ze zmienną geometrią i dwumasę - seria AHF) na 100% seria AGR będzie bez dwumasy i turbiny ze zmienną geometrią. Silnik już niemal legendarny :wink: Mało pali i się nie psuje, do tego bardzo wytrzymały.
mazur93
Początkujący

Prawo jazdy od: 05 12 2011
Auto: Renault Scenic II
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny! Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...
    Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009