Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

27 Maj 2012, 12:27

Witam
Mam na imię Marek i mam 20 lat. Postanowiłem w końcu przestać jeździć samochodem rodziców i zakupić coś dla siebie.
Mam na to 16 tyś zł.
Chciałbym aby auto było bez dwumasowego koła zamachowego i zmiennej geometrii turbiny co obniżyło by strasznie koszty eksploatacyjne.
* Samochód oczywiście powyżej 2000 roku
* Pojemność silnika do 2000 cm3.
* Moc silnika od 90 koni w górę
Jakie samochody polecacie?

ps. myślałem nad fordem focusem mk1 - tylko o nim wiem, że nie ma dwumasy

Pozdrawiam i liczę na zainteresowanie się tematem. :D
Marek20
Nowicjusz

Re: Diesel bez dwumasy i zmiennej turbiny - 16 tyś zł

27 Maj 2012, 12:48

Ciężko znaleźć diesla z mocą powyżej 90KM i bez dwumasy. Ja bym się rozejrzal za autami z koncernu VW z dieslem 1.9 TDI 90KM (trzeba jednak uważać bo niektóre wersje mają turbinę ze zmienną geometrią i dwumasę - seria AHF) na 100% seria AGR będzie bez dwumasy i turbiny ze zmienną geometrią. Silnik już niemal legendarny :wink: Mało pali i się nie psuje, do tego bardzo wytrzymały.
mazur93
Początkujący

Zdjęcia: 3
Prawo jazdy od: 05 12 2011
Auto: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Aygo - samochód do miasta Toyota Aygo - samochód do miasta
    Z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że pod względem liczby rejestracji model Aygo jest niekwestionowanym liderem rynku w klasie A. Od stycznia do kwietnia 2019 roku nabywców znalazło aż 1 721 ...
    15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...

•