Diesel czy Benzyna - merytorycznie

Diesel czy Benzyna - merytorycznie

14 Kwi 2014, 16:56

Witam,
Na pewno temat ten był poruszany setki razy jednak chcę go omówić w mojej sytuacji. Zadecydowałem, że szukam: E46, Golf MK4 albo Corolla E12.
Jednak mam dylemat benzyna czy diesel. W przypadku benzyny obowiązkowa będzie instalacja gazowa. Opiszę wam przebiegi jakie będę robił :) W tygodniu tylko i wyłącznie miasto, krótkie odcinki rzędu 3-4 km. W weekend będę robił w trasie około 350km, czasami około 500. Ogólnie nie wiem, czy takimi krótkimi odcinkami w mieście nie zamęczę diesla.
Proszę was o konstruktywne odpowiedzi :)
DRG
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Diesel czy Benzyna - merytorycznie

14 Kwi 2014, 17:09

Tylko benzyna :wink: np E46 2.0< bo mniejsze nie jadą i palą tyle samo
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

14 Kwi 2014, 17:38

Porównujesz e46 do Golfa IV? Jaki masz budżet w ogóle?
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Kwi 2014, 18:24

Może nie porównuję, ale te auta mi się podobają. Kupię to co akurat mi podpasuje na rynku:)
Budżet: 13-14 tyś. w ekstremalnych wypadkach 15.
DRG
Nowicjusz

14 Kwi 2014, 18:32

To w przypadku E46 powodzenia w szukaniu złożonego z trzech w wersji full korbotronik.
Oktan
Początkujący

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Laguna '96 -> Peugeot 407
Silnik: 2.2 160KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Kwi 2014, 19:36

@Oktan, głupoty piszesz.. 15 000 to zupełnie wystarczający budżet na dobre E46. :ok:
@autor, przy twoich wymaganiach celowałbym raczej w benzynę z gazem, ale to raczej z przekonania. Jak diesel nie ma DPF-a, co w twoim budżecie jest praktycznie niemożliwe, to w mieście dużego problemu nie będzie. Golf IV- odpuść: to kupa szarej nędzy i rozpaczy, w dodatku co najmniej dwukrotnie przereklamowana. Corolla- dużo lepsza, ale nie ma porównania do BMW- zupełnie inna marka, zupełnie inny segment.
Ode mnie: Rover 45
[link wygasł]
Honda Civic w ładniejszym, lepiej wykonanym i mniej rdzewiejącym opakowaniu.
Geniodekt
Moderator - Katalog samochodów
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VW Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles VW Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles
    Volkswagen of America wprowadza na rynek jeden z najbardziej efektywnych samochodów na świecie: nową Jettę Hybrid. Za napęd odpowiedzialne jest oszczędne i przyjazne dla środowiska połączenie nowoczesnego silnika benzynowego ...
    Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...

• Re: Diesel czy Benzyna - merytorycznie

14 Kwi 2014, 19:45

Zamiast Rovera 45 lepiej kupić 75.
    Koniu
    Awatar użytkownika

14 Kwi 2014, 20:05

Rover 75 będzie droższy w serwisowaniu niz 45, ale nie skreślał bym go
    A tak swoją drogą ktore "starsze" diesle pozbawione są DPFa ?
    Dla mnie diesel ma plusa, ponieważ nie trzeba krecic go do czerownego pola, aby jechał
    Honda Civic V 1.5 101 KM-93'
    Renault Safrane 2.0 12V 132 KM-94'
    Rover 218 TD 1.8 88 KM-94'
    Rover 216 GTi 122 KM-93'
    Obecnie Rover 600 SDi 2.0 105 KM
    Pawkaz
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
    Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 7tys. km
    Auto: Rover 600 SDi
    Silnik: 2.0 SDi 105 KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

14 Kwi 2014, 20:12

Na początku rozważałem tylko segment kompaktów. Oglądałem kilka Corolli i Golfów. Jednak Corolle podobno nie tolerują gazu. A co do E46 - wiem, że to inna klasa ale nie mogę przejść obojętnie obok tego auta. Miałem kiedyś E30 i sympatia do marki została :)
    Pozostał jeszcze dylemat: Diesel czy benzyna :/
    DRG
    Nowicjusz

14 Kwi 2014, 20:22

Ja nie jestem zwolennikiem diesli, w szczególności jeżeli ktoś jeździ krótkie odcinki, ale powiem Ci, że u mnie w rodzinie od samego początku(od 2005r) jest Corolla e12 1,4 d4di radzi sobie całkiem nie źle. Użytkowana jest właśnie tylko na krótkich odcinkach i powiem Ci, że do dziś nie miała żadnej awarii. Fakt jest, że ma tylko trochę ponad 100 tys. Ale jest to prosty diesel bez koła dwumasowego. I jak na taką pojemność całkiem fajnie jeździ. Spalanie w mieście koło 6 l. Możesz się zastanowic nad tym dieslem w szczególności, że i tak będziesz robić dłuższe trasy.
    grzegorzd92
    Aktywny

Miejscowość: Małopolskie
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Fiat Brava
    Silnik: 1.2 82
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2000

14 Kwi 2014, 20:23

Ten 1.4 z Corolli jest bardzo dobry tylko większość aut po flocie :/
    Koniu
    Awatar użytkownika

14 Kwi 2014, 22:09

Geniodekt, za 15 tysiaków to i owszem, może model 316 w jakimś względnym stanie. Dla samego looku jaki oferuje BMW można brać, tylko czy jest sens? Auto o aspiracjach sportowych, a pod maską 100 koni.
    Mike w drugim poście dodatkowo poleca silnik od 2.0 w górę, co jest słuszne, ale nie za 15 tysi.
    Poza tym autor pisze, że w ekstremalnych wypadkach wysupła 15 tysięcy.
    Oktan
    Początkujący

Przebieg/rok: 8tys. km
    Auto: Laguna '96 -> Peugeot 407
    Silnik: 2.2 160KM
    Rok produkcji: 2005

14 Kwi 2014, 22:43

Golf smierdzi kupa
    a Corolla jest nudna

wez civica sport
    Nethann
    Aktywny

Auto: Astra h Gtc
    Silnik: 1.4
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 2006

14 Kwi 2014, 23:31

Diesel w mieście to nie to. Owszem ja mam ale ja robię min 20km, mam drogę do mnie pustą gdzie wstępnie się on rozgrzewa i w powrocie studzi (nigdy nie gaszę od razu) , jestem dieslofilem czy jak to tam nazwać bo od kąt pamiętam dieslem jeździłem, oraz co jakiś czas diesla pociskam żeby się sadza nie osadzała w nadmiernych ilościach (to ostatnie to taka trasa jak robisz była by ok). Ew małe ropniaki są lepsze do miasta - np 1,3jtd/cdti w corsach (w tej cenie masz takie) szybko się rozgrzewa malutko pali lecz jak kupujesz na 90% cos będzie wiec kup za np 11 -12 tys reszta na ew naprawę choćby turbo. Nie ma się co bać ze turbo pada jak zrobisz to będzie spokój a to już teraz część jak każda inna. W benzyncę montujesz gaz tu coś naprawiasz norma. Takie jtd ma 70km i w corsie to naprawdę jedzie.
    Choć mimo mojego zamiłowania uważam że jeśli nie mały diesel to znacznie lepiej 2l benzynę z gazem - czemu? Cisza w kabinie (ja akurat uwielbiam kle kle słyszeć) , długość biegów + ew większe obr dają większa swobodę i wygodę jazdy, ja szufluje biegami szczególnie na ruszaniu. Gasisz odpalasz katujesz właściwie kiedy chcesz pb takie coś nie przeszkadza za bardzo, ropa cię za to do warsztatu wyśle jak przegniesz pałe.
    Tak samo odpuść bmw po 1 znajdź nie bite, po 2 zameczysz się auto do miasta nie może być sportowe bo cię będzie kusić i nawet gaz nie pomoże na stacji (diesel przy ciśnieniu i tak spala znacznie mniej od benzyny o podobnej dynamice). Uważam ze kup toyote ale nie diesla bo to drogi serwis - mam w domu 2,0d4d wiec wiem ile toyota potrafi zawołać.... a taki 1,3jtd nieco taniej (tu mogę wymieniać jeśli chcesz jakie są dość tanie bo niedawno kupowałem moje autko. Lecz uważam że jak kupisz sobie w tej cenie np dość młodą astre 2 z 2,0 to będziesz happy. Wiem auto wygląda średnio, wiem nic nadzwyczajnego ale jednak to da ci kompromis mocy i spalania wygody w trasie i mieście oraz tanie części. Dla odmiany nie polecam ci silników x</= 1,4 benzynowych są często ospałe, niezbyt oszczędne i kultura pracy leży. Benzyna 1,4 opla pije sporo a jest słaba, a i unikaj tez 1,4tdi - tak głośno klekocze że nawet wściekłą o znów nie wniesione śmieci żonę zagłuszy i gdyby to była jedyna "funkcja to Pikuś ale to że miota autem jak podczas turbulencji w samolocie i to na postoju to już mniej ciekawe.
    KleKle
    Nowicjusz

Zdjęcia: 3
    Miejscowość: bielany wrocławskie
    Auto: Seat Cordoba Vario
    Silnik: 1.9TDI asv
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2000

15 Kwi 2014, 10:33

Klekle - bzdety piszesz, że głowa boli. Najpierw, że tylko dizlem jeździłeś i się o benzynie wypowiadasz pisząc bzdury. LPG akurat taniej wychodzi od dizla przy podobnej mocy.

Do tego "Tak samo odpuść bmw po 1 znajdź nie bite, po 2 zameczysz się auto do miasta nie może być sportowe bo cię będzie kusić i nawet gaz nie pomoże na stacji (diesel przy ciśnieniu i tak spala znacznie mniej od benzyny o podobnej dynamice)."

A co to każde BMW było bite? Kwestia kasy i odpowiedniego egzemplarza. Jakie sportowe? Facet nie szuka M3 tylko zwykłego cywilnego BMW.

Za 15 tysi to już kupisz w sedanie E46 ładne z fajnym silnikiem - 323i, do tego LPG i masz fajne auto. :)
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI