Diesel czy Benzyna

Diesel czy Benzyna

11 Mar 2007, 14:58

Witam
Zamierzam kupić auto w cenie do 10000 tyś.zł . mam dylemat co lepsze disel czy benzyna ????? Zastanawiam się pomiędzy VW, Renault Laguna, Ford Mondeo, a Roverem. Doradźcie co lepsze i która marka samochodu jest warta uwagi . Z góry dzięki za pomoc.
Rafał
Nowicjusz

Re: Disel czy Benzyna

11 Mar 2007, 16:07

nie wiem co bym ci doradził ale np diesel mniej pali i ropa jest tańsza
a benzyna zależy ile będzie palić czy masz zamiar przerobić to auto na gaz
pietrzyk
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: sosnowiec

11 Mar 2007, 20:12

Jeśli chodzi o benzynę to wolał bym z instalacją. Ale interesuje mnie bardziej żywotność danego typu silnika. A co do marki samochodu to która jest mniej awaryjna i tańsza w utrzymaniu
Rafał
Nowicjusz

11 Mar 2007, 23:10

Witam
co do trwalosci to przy tej kwocie w gre wchodzaq juz tylko kilku (nasto??) letnie autka. A co za tym idzie wieksze znaczenie ma to jak poprzedni wlasciciel(e) traktowali dany egzemplarz niz sama konstrukcja silnika. Wiec w sumie nie ma co sie chyba ograniczac do jednej marki i napalac sie na jeden typ, bo podobno najklepszy, tylko szukac maksymalnie zadbanej sztuki.
Co do zas wskazania konkretnej to jakbym mial kupowac, to chyba wybralbym cos od VW z mala moca (czytaj: niewysilone) to sa dosc dlugowieczne silniki (pewnie od konkurencji tez), ale to co dla mnie jest zaleta, to to ze jest tego na trynku duzo, jest duzo czesci zamiennych w rozsadnych cenach. A to przy autku juz posiadajacym jakis konkretniejszy wiek jest dosc wazne.
Co do gazu, to ja powiem tak (jako posiadacz instalacji w jednym z autek, dodam, ze zadowolony poisadacz). Aby zalozyc instalacje gazowa do silnika (obojetnie jakiego w sumie) to stan samochodu musi byc nienaganny. Poniewaz jesli cos bedzie silnikowi doskwieralo przed zalozeniem instalacji to po jej zalozeniu te problemy tylko sie nasila. Jesli zas wszystko bedzie tip top, to wtedy nie ma przeciwskazan. Tylko szukac dobrego gaziarza i zakladac. Ja w swoim przypadku uwazam ze instalacja gazowa to byla inwestycja ostatniego dziesieciolecia, bo juz mi sie wzwrocila ze dwa rayz, teraz idzie trzeci raz i nic totalnie sie nie dzieje. I pomimo ze autko ma juz 10 lat smiga super i nie mam zamiaru sie go pozbywac, wlasnie przez niskie koszta eksploatacji (ale tez nie za niskie, wszystko jest wymieniane zgodnie ze sztuka...).
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy ...
    Limitowana wersja Mazdy3 MPS Limitowana wersja Mazdy3 MPS
    Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu Mazda3 MPS, która jest już w ofercie salonów sprzedaży w całej Polsce. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy Mazdy3 MPS. Mazda3 MPS została wzbogacona o nowe elementy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar