Diesel czy LPG - dojazdy po 80 km

03 Paź 2013, 10:05

Nikt nie mówi o ustawianiu dawki gazu. Nie zrozumiałeś. Chodzi o to,że na "zwykłej" instalacji pali 8% więcej więc zgodnie z tym co twierdzisz (bo na super instalacji niby pali mniej) ,to powinien spalać chyba 3% więcej gazu na wypasionym Prinsie...
Nie sadzę. :D
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

29 Lis 2013, 15:39

artur73 napisał(a): Miałem różne instalacje od gaźnikowych,przez jednopunkt do sekwencyjnych w MPI. Były to różne instalacje. Raz na Stagu 4 Eco spalanie wzrosło o 8%

Z silnikeim MPI auto gazu od benzyny paliło tylko o 8 % więcej ?
Ja na złomniku czytałem ,że silnik Skody 1.6 MPI+LPG powyżej 3000 obrotów dotryskuje benzynę.
No to by wyjaśniało dlaczego gazu od benzyny palił tylko o 8 % więcej.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

01 Gru 2013, 19:45

mihau napisał(a): powyżej 3000 obrotów dotryskuje benzynę.

Żeby dotryskiwał benzyny to musiałaby być ciekły wtrysk gazu. Na pewno zwykła instalacja sekwencyjna ,nie dotryskuje benzyny.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Gru 2013, 10:05

To dotryskiwanie benzyny dotyczy Skody Octavii mk II z salonową instalacją Landi Renzo po wgraniu złośliwego softa przez ASO.

W jakim aucie auto palił ci gazu więcej niż benzyny tylko o 8% ? Czy nie było to porównywanie wskazań komputera przed zagazowaniem do wskazań komputera po zagazowaniu ?
Wskaznia komputera są wyższe od dotychczasowego zużycia benzyny ,ale niższe od faktycznego zużycia gazu.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Gru 2013, 11:14

W Renault Scenic 1,8 18V z 2000r. Instalacja była nowa przeze mnie założona. Tankuję zawsze na tym samym dystrybutorze i na tej samej stacji Lukoil-a (zawsze czyściutkie filtry od gazu po 10 tys. km!). Instalacja sekwencja Stag Eco 4-Wtryski Hana 2000,reduktor Zavoli Zeta. Komputer zawsze pokazuje spalanie dla benzyny i wogóle na niego nie zwracałem uwagi. Najpierw jeździłem kilka miesięcy na samej benzynie i wiem ile auto jej spalało. Także tutaj nie ma marginesu na błąd z mojej strony. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Żółta naklejka PLK PKP - krzyż św. Andrzeja
    Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję " żółta naklejka PLK " O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej ...
    BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...