Diesel do 10 tys.

Diesel do 10 tys.

07 Kwi 2013, 21:35

Witam, rozstaje się z moją benzynową laguną i szukam tym razem mało skomplikowanego diesla( bez koła dwumasowego, fap, może być także bez turbiny) średniej wielkości do 10 tys zł.
Auta będe używał na trasie jak i w mieście.
Diesel musi być łatwy w naprawie i w mieście spalanie nie może przekraczać 7,5 litra na 100 km.
Stawiam na:
- golf IV sdi bez turbo( problem w tym,że w mojej okolicy mało egzemplarzy) ewentualnie tdi 90 km ale czy nie bedzie zajeżdżony?
- megane I lift dti , słyszałem, że silnik nie wytrzymuje dużego przebiegu?pękają głowice? w sumie bardzo mi sie podoba taka meganka z dti , silnik bez fap i koła dwumasowego

co jescze polecacie?
piotr1234543
Początkujący

Miejscowość: sulechów

Re: Diesel do 10 tys.

08 Kwi 2013, 12:51

a dlaczego skteślasz odrazu golfa 1,9 TDI 90 kucy przeciez to jedne z najmniej awaryjnuch konstrukcji n a świecie mniej awaryjne sa chyba tylko diesle w mietku 124
gorek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 11 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

Re: Diesel do 10 tys.

08 Kwi 2013, 22:23

Wydaje mi się, że dużo egzemplarzy będzie zajechanych.
W oko wpadła mi także astra II 1.7 dti/cdti niskie spalanie ale czytam właśnie o jakiejś drogiej pompie:/ koszt kilka tys zł, czy te diesle w astrach sa awaryjne bardziej niz np w golfie 90 tdi albo megane dti?
piotr1234543
Początkujący

Miejscowość: sulechów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI