Diesel do 7-8k

07 Gru 2010, 12:45

Witam,

Po dłuugich poszukiwaniach auta i kilku porażek, które oglądałem, raz jeszcze poprosiłbym o pomoc, może ktoś coś słyszał/widział ciekawego na sprzedaż spełniającego te warunki:

- Lokalizacja: Mazowieckie, najlepiej Warszawa-Zachód
- Silnik: Diesel lub naprawdę oszczędna benzyna, bez gazu
- Typ: HB/Sedan/Coupe, może być nawet duży jeżeli zachowywałby w miarę rozsądne spalanie
- Cena do 8k, wolałbym minimalnie mniej by mieć kasę na ewentualne naprawy

Szukam teraz głównie VW Golfa III TDI, ciężko znaleźć coś nadającego się jednak... No i inne samochody z podobnym silnikiem, Seaty lub VW Passat/Vento. Ostatnio mam jakąś słabość do Audi 80 na dieslu, mi się po prostu co by nie mówić podoba, nie wiem tylko czy w tej cenie coś sensownego da radę znaleźć. Podobnie z Mercami, ale to już chyba trzeba się naprawdę znać.

Zastanawiałem się również nad silnikami JTD (w jakich autach się pojawiają w tej cenie godne polecenia? Oprócz Punto, ten samochód nie podobał mi się jak tylko wyszedł na rynek, nie potrafię uzasadnić) lub Peugeotami (w oszczędnych samochodach jak 206 to mógłby być nawet na benzynę).

Jakieś rady? Np. ile powinien kosztować Golf III TDi z pełnym wyposażeniem, zmieści się w przedziale? No i co sądzicie o Audi 80, da radę kupić coś nie zajechanego przez trudną młodzież w tej cenie?
GK
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa

07 Gru 2010, 13:42

Ja tak jak Ci napisałem na innym forum,Fiat Brava JTD,Fiat Punto TD ewentualnie Seat Ibiza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Gru 2010, 13:27

Daruj sobie Audi 80,widziałeś jak to wyglada? Wg mnie gorzej niż paskudnie,samochód jest juz zabytkiem. Ale zastanów sie nad Seatem Ibizą w dieslu,bo myślę ze w tej kwocie jest to jak najbardziej osiągalne.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

08 Gru 2010, 13:39

Alkomaty napisał(a):Daruj sobie Audi 80,widziałeś jak to wyglada? Wg mnie gorzej niż paskudnie,samochód jest juz zabytkiem


e tam nie przesadzaj takie kanciaste klocki podobaja sie niektórym 80 solidne auto nadwozie ocynkowane silnik 1.9tdi i gra.... golfa też kupisz za ta cene tylko trzeba poszukać ibiza tez fajny wóz ogólnie jak diesla to silniki tdi wg mnie najlepsze
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, czy wiesz, kiedy wyprzedzasz?
    Wyprzedzanie sprawia problemy wielu kierowcom. Często można zaobserwować łamanie przepisów ruchu drogowego przez osoby wykonujące ten manewr. W niektórych sytuacjach kierujący nie zdają sobie nawet sprawy, że ...
    NASCAR Camry w 4 odsłonach
    Atrakcją na targach SEMA 2017 stoiska Toyoty były wyścigowe Camry, które zaprezentowali topowi kierowcy NASCAR – Martin Truex Jr., Kyle Busch, Denny Hamlin i Daniel Suarez. Martin Truex oraz Kyle Busch startują ...