Diesel , kombi 17tys.

Diesel , kombi 17tys.

27 Gru 2009, 14:57

Pikaczento mojego ojca się już kończy , szukamy czegos w kombi do 17. tys brutto , dobrze by było gdyby było z homologacją na ciężarowe , pojemność max. 2 l , DIESEL.Najważniejsze to trwałość , samochód będzie latał po 35-40tys rocznie .
matey92
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

Re: Diesel , kombi 17tys.

27 Gru 2009, 18:03

VW Passat B5 kombi 1.9 TDI 90-110 KM
Opel Astra II kombi 1.7 DTI 82 KM lub 2.0 DTI 101 KM

Passat zapewni niezły komfort przy prowadzeniu, na pewno po przesiadce z CC będzie to różnica gigantyczna. Astra będzie sporo młodsza, mniej zajeżdżona i lepiej wyposażona. Mimo, że te dwa silniki są w miarę niezłe, to bardziej polecałbym wersję 1.7.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

27 Gru 2009, 18:17

1,7 DTI ma chyba 75KM
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin

27 Gru 2009, 21:53

Ten silnik jest w kilku wersjach mocy. Bodajże nawet w trzech.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

27 Gru 2009, 22:03

68, 75 i 82 KM. Najwięcej jest 75 ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

27 Gru 2009, 22:07

a nie czasami 2,0 DI ma 82 KM? bynajmniej tak wynika z danych technicznych na autocentrum
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Audi "królem wyścigów długodystansowych"
    Audi zorganizowało spotkanie pięciu zespołów mających na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach na długich dystansach. Po raz pierwszy, podczas sesji fotograficznej spotkały się zespoły, które w sezonie 2012, od ...
    AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja
    W dniach 9 -11 października 2009 odbyła się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych i Międzynarodowych Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSALON/AUTOSERWIS. Ofertę branży samochodowej zaprezentowało ...

• Re: Diesel , kombi 17tys.

28 Gru 2009, 01:10

Przynajmniej jak już. Tylko Passat z TDI.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

28 Gru 2009, 07:34

A ja od siebie dorzuciłbym jeszcze Focusa Kombi 1.8 TDDi - za 17 tyś to będzie pełne wyposażenie z końca produkcji pierwszej wersji - rocznik powyżej 2000, pod względem prowadzenia i trzymania na drodze Passat może się chować, a jeśli chodzi o silnik to 90 koni w tym Focusie bez problemu dorównuje 110 konnemu Passatowi pod względem osiągów i przy zwyczajnej jeździe (co nie znaczy emeryckiej) spala 5,5-6 na trasie i do 7 w mieście.
    Zawieszenie w tym samochodzie to po prostu bajka ;)
    Polecam lekturę tutaj -> [link wygasł]
    stasiowski121

28 Gru 2009, 10:05

Pisał, że najważniejsza jest trwałość i tutaj Ford nie ma czego szukać. Natomiast przy wyższych prędkościach, użytecznych na trasie, lepiej mieć te 110km niż 90km.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

28 Gru 2009, 11:53

Tak, zgadzam się ale trzeba się liczyć z tym, że Focus będzie młodszy o kilka lat od Passata za te same pieniądze i do tego jest mniejsze ryzyko że będzie miał skręcony licznik.
    A w tym miejscu Passat raczej ma małe szanse na oryginalny przebieg.
    I co do jazdy w trasie to jeździłeś kolego tym silnikiem?
    Bo daję 90 % że nie jeździłeś.
    Po pierwsze zawieszenie:
    Przy szybkiej jeździe jak pisałem wcześniej Passat się chowa daleko w porównaniu z Focusem pod względem zachowania na drodze zarówno na szybkich prostych jak i zakrętach.
    Co do silnika:
    Ja miałem ten silnik w Mondeo parę lat temu i do 160km/h ciągnie bardzo dobrze natomiast spod świateł dokładnie w Rzeszowie Fordem Mondeo brałem kilka razy 110 konne Passaty.
    Poczytaj to forum kilka stron wstecz, wypowiadają się użytkownicy tychże Passatów i mówią że to nic nadzwyczajnego bo silniki te mają mniejszą dynamikę niż Fordowskie.
    A tak w ogóle to na tym forum jest kilku użytkowników tych samochodów, chętnie zobaczyłbym ich opinię tutaj na ten temat, i na temat dlaczego gdy kupowali samochód zamiast kupić golfa IV kupili młodszego Focusa.
    Kolego Kubuch rzeknij proszę swoją opinię na ten temat.
    stasiowski121

28 Gru 2009, 13:13

Zacznę od początku. Skręcony licznik? Czy stary Passat, czy Ford jest to możliwe, oba są w dieselu. Jeżeli ktoś się nie zna to może lepiej niech kupi Forda, ale jak ktoś ma pojęcie to jest w stanie kupić Passata w dobrym stanie, bez kosmicznego przebiegu realnego. Słyszałem, że ten Ford 115km sobie radzi ładnie w trasie, niestety 90km to trochę mało, co by nie było, a takie teksty, że 90km w Mondeo dobrze ciągnie do 160km/h zostaw sobie na forum Fiata albo malucharzy, bez urazy. Co do zawieszenia - wiem z doświadczenia, że Fordy mają dobre zawiasy pod względem komfortu i trakcji, lepsze od VW. Jednak Passat jest autem klasę wyżej i nie sądzę aby Focus mógł tutaj wypaść lepiej, co w przypadku Golfa nie budzi cienia wątpliwości. Co do osiągów - przy wyższych prędkościach wyższa moc daje więcej niż ze światełek - patrz prawa fizyki. Poza tym silnik TDI jest trwalszy, mniej delikatny i mniej wrażliwy na jakość paliwa, a jak wiadomo w trasie nie zawsze możemy tankować tam, gdzie byśmy chcieli. W dodatku TDI 110km AFN bez problemu idzie zrobić na 150km, czego o TDDI powiedzieć nie można. Kolejny argument za Passatem - większe auto, wyższe bezpieczeństwo, więcej miejsca - wydaje mi się, że kolega będzie woził duże bagaże, a tutaj na pewno Passat zdaje egzamin.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

28 Gru 2009, 13:58

jiGsaw napisał(a):Słyszałem, (...) a takie teksty, że 90km w Mondeo dobrze ciągnie do 160km/h zostaw sobie na forum Fiata albo malucharzy, bez urazy.

Widać że przejechałeś zarówno Focusem jak i Mondeo zwłaszcza mnóstwo kilometrów :lol:
    Słyszeć a wiedzieć z własnego doświadczenia to dwie zupełnie inne sprawy więc bądź łaskaw i nie pouczaj mnie bo widzę że z Fordami masz niewiele wspólnego.
    Do tego Passaty trzymają się na szczycie listy najczęściej kradzionych samochodów.
    Zapytaj byle gdzie, każdy Ci powie, że bardzo trudno dostać Passka bez dzwonka i z oryginalnym przebiegiem, a jeśli jest taki to odpowiednio się ceni.
    Ale w Polsce panuje stereotyp:
    Nie ważne, że starszy ok 3-4 lata za tą samą kwotę,
    Nie ważne, że gorzej wyposażony,
    Nie ważne, że licznik dawno wycofany,
    Nie ważne, że na każdym kroku on jest,
    Ważne, że to VW Passat/Golf.
    stasiowski121

28 Gru 2009, 14:16

No tak, na pewno odpowiednio ok 12.5 i 13.5 do setki Focus/Mondeo to dziki szał, a na pewno powyżej 100km/h będzie lepiej, w końcu to aż 90km! :lol: Mój Ojciec miał kilka lat Forda Mondeo i co nieco mogę o Fordach powiedzieć, także nie spinaj się. Proponując mu Focusa zamiast Passata pokazujesz, że jesteś hipokrytą, bo sam jeździsz T4 2.5 TDI, a mogłeś wziąć przecież Forda. Znasz w ogóle takie pojęcie jak oględziny i sprawdzenie auta?
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

28 Gru 2009, 14:42

Po pierwsze to Cię poinformuję że za nazwanie mnie hipokrytą publicznie na tym forum poniesiesz konsekwencje, nikt na tym forum się nie obraża wzajemnie, a to świadczy o Twojej wysokiej kulturze osobistej. Ale pomijając to prokuratury jeszcze istnieją.
    Co do mojego samochodu to teraz jeżdżę T4 a wcześniej miałem Mondeo 1.8 TDi niestety z racji przewożenia różnych towarów oraz większej niż 7 ilości osób potrzebowałem większego samochodu - wybierałem pomiędzy Vito i T4 jednak mechanik doradził mi T4 z racji że to VW - kupiłem. Wszyscy tak zachwalają te niemieckie wynalazki a w rzeczywistości wcale nie są tak wspaniałe tylko nikt głośno nie powie że kupił VW i teraz żałuje bo przecież to VW.
    Silniki może i trwałe ale inne pierdoły się psują do tego niektóre elementy są tak wspaniale pomyślane że szkoda gadać.
    Przykład:
    W mondeo świece żarowe były na wierzchu, a w T4 żeby dostać się do dwóch ostatnich świec trzeba wyciągać pompę wtryskową.
    stasiowski121

28 Gru 2009, 15:03

Co z tego, skoro to w Fordach są nietypowe, dziwne rozwiązania i do tego gniją. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, Panie wielmożny obrażalski, jeżeli uraziłem to przepraszam, ale tak to wyglądało po prostu.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI