Diesel na gaziniku ?

Diesel na gaziniku ?

03 Wrz 2009, 17:30

Witam ! :smile:
Jak widać jestem nowy i mam jedno zasadnicze pytanie czy istniały samochody z silnikiem Diesla na gazniku :?: ? szukałem troche na necie ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi
Mihuu
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Diesel na gaziniku ?

05 Wrz 2009, 00:40

w 1897 roku Rudolf zastosował w swoim 2 cylindrowym silniczku wtrysk paliwa za pomocą sprężonego powietrza, silnik ten otrzymał nagrodę Grand Prix na wystawie w Paryżu a potem napędzał prądnicę w hotelu Bristol w wawie :mrgreen:
w 1910 McKechnie opatentował wtrysk hydrauliczny i tak już zostało :mrgreen: 13 lat później wyjechał 1 traktor napędzany silnikiem wysokoprężnym a 26 lat trzeba było czekać na samochód osobowy :wink:
ogólnie idea silnika wysokoprężnego jest związana z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim paliwa
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kłopoty z oświetleniem – jak sprawdzić stan oświetlenia? Kłopoty z oświetleniem – jak sprawdzić stan oświetlenia?
    Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu musi mieć sprawne oświetlenie. Dotyczy to wszystkich świateł zamontowanych w samochodzie. Jeżeli podczas kontroli drogowej ...
    Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound
    Nissan rozszerza współpracę z Ministry of Sound, czyli londyńskim autorytetem w dziedzinie clubbingu i elektronicznej muzyki tanecznej. Kolejnym owocem tej współpracy jest nowa limitowana edycja Juke. Odważna ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light