Disel na Wachę

Disel na Wachę

11 Kwi 2009, 17:52

Witam.

Jestem świeżo upieczonym kierowcą i zarazem świeżo upieczonym właścicielem samochodu. Piszę tutaj, ponieważ boje się że mój samochód również jest świeżo upieczony, mimo iż ma na karku 23 lata. Konkretnie chodzi tu o upieczony silnik. Otóż mam VolksWagena Transportera T2 z silnikiem Disel 1.6 . Wczoraj wyruszyłem nim na miasto na swoją pierwszą przejażdżkę. Zajechałem na stację benzynową i zadałem niesamowicie laickie pytanie „ czym różni się Verva ON od Vervy 98” Myślałem że jedno i drugie to olej napendowy. W moim przekonaniu utwierdził mnie złośliwy sprzedawca na stacji (który chyba czerpie przyjemność z wprowadzania „kretynów” w błąd). Tak czy siak nalałem do baku mojego Disla 10L. Benzyny co wymieszało się z 7l. Ropy, która już tam była. Kilka minut potem , silnik zaczął hałasować, a samochód, strasznie się „zasapał” i ledwo wyciągał 50 km/h. Jakoś wróciłem do domu i szybko sprawdziłem w internecie co wlałem mu do baku...
A teraz moje pytanie
1). Czy jak przejechałem swoim Dislem 30km. Na mieszance 7L. Ropy / 10L. Benzyny to bardzo uszkodziłem mu silnik ?
2). Czy to trzeba wylać, czy wystarczy rozcieńczyć ropą (mam około 55l .pojemności baku)
3). Jeśli wylać, to jak ?

Pozdrawiam.
Zych2
Nowicjusz

• Re: Disel na Wachę

11 Kwi 2009, 17:59

Na moj rozum uszkodziłeś silnik ale jeśli nie to go nie pal tylko dolej do pełna oleju napędowego i pozostaw miejsce na kilka litrów zwykłego oleju silnikowego (5 litrów)który musisz wlać do baku(niestety)
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Disel na Wachę

11 Kwi 2009, 20:13

najlepiej oczyscic caly uklad paliwowy.zdemontuj bak w celu wylania benzyny zamontuj go ponownie zalej ropa nie podlaczaj przewodu powrotnego.wymien filtr paliwa(przed zalozeniem zalej go ropa).odkrec przewody metalowe od wtryskiwaczy i pokrec troche rozrusznikiem aby wyplukac benzyne z pompy wtryskowej(przy odkreconych przewodach paliwowych pompa sama sie odpowietrzy)zakrec przewody na wtryskiwacze i zaloz przewod powrotny.powinno byc dobrze :)
    mobilek
    Nowicjusz

11 Kwi 2009, 22:40

Heh. Jednym słowem "oddaj do warsztatu".
    Zych2
    Nowicjusz

12 Kwi 2009, 10:42

ja bym zalal on i jak umiesz to rozkrec filtr paliwa i zalej ON, tyle przejechal ze resztki zlej mieszanki z przewodow nie powinny poprawic sytuacji gdy okarze sie ze jednak serwis
    godfather78
    Aktywny

Miejscowość: swarzędz
    Prawo jazdy od: 0- 0-1996
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: octavia II
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna

Disel na Wachę

12 Kwi 2009, 14:26

Ja też myślę,że jak dolejesz do pełna ON i zalejesz filtr i pompę,to powinno dać się jechac.W tym autku jak dobrze pamiętam nie ma aż tak czułych wtryskiwaczy,żeby się uszkodziły.
    17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni
    Kalendarzowa jesień jest już z Nami od jakiegoś czasu. Ta pora roku charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na ...
    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...

• Re: Disel na Wachę

12 Kwi 2009, 16:58

W takim razie postaram się zalać filtr i pompę, wyciągnąć tyle mieszanki ile dam radę przez rurkę z baku i zatankuję ON.
    Dzięki za pomoc :-)
    Zych2
    Nowicjusz

• Warto przeczytać