Dla dziewczyny do 6 tyś.

Dla dziewczyny do 6 tyś.

28 Lip 2008, 12:00

Witam wszystkich,

Czy możecie mi doradzić jaki samochód kupić za max 6 tyś., to będzie mój pierwszy samochód (niestety póki co nie znam się zbytnio na nich). Będę wdzięczna za jakieś uwagi i przykłady
I tak:
- musi mało palić (więc pewnie diesel lub gaz) - średnia dzienna trasa 40 km
- mało awaryjny, bo sama nie naprawię jak mi się na drodze zepsuje ;)
no i by części w razie czegoś nie były drogie

Po prostu oszczędny samochód do 6 tyś. dla dziewczyny, tani w eksploatacji

Z góry dzięki :)
ortie
Nowicjusz

Re: Dla dziewczyny do 6 tyś.

28 Lip 2008, 13:28

astra, corsa, micra, polo polecam :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

28 Lip 2008, 17:54

Witam
Dla dziewczyny coś nie drogiego hmmm??? Od zagadak!!! A więc tak polecam VW Polo zresztą wyrzej wymenione za taką cene kupisz jak się rozejrzesz, Fiat Punto w tych granichach znajdziesz tu też trzeba poszukać do tego polecam Matiz i Tico te samochody są małe ekonomiczne i mało wadliwe nie ma samochodu do zajechania. Micra,Corsa, Astra według mnie nie znajdziesz chyba że jakieś złomiaki. Ale wybór nalezy do ciebie :). Pozdrawiam.
loldawidek
Nowicjusz

28 Lip 2008, 19:36

Kup Nissan Micre, albo Fiata Seicento - jak dla dziewczyny to gitez :)
Rodri94

28 Lip 2008, 20:01

loldawidek napisał(a):Astra według mnie nie znajdziesz chyba że jakieś złomiaki.

i tu sie mylisz

w kwietniu bylem na giełdzie w Lubiniu i na oczach poszla piekna astra 95r. z gazem :)
brat chcial ja kupic, ale sie spoznił :)
w tej kasie polecam corse i astre, polo moze byc juz dojechane troche
pzdr
Pawlo
Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

28 Lip 2008, 20:28

Hmm trudne pytanie...to wszystko zależy od wielu czynników.
Sama jeżdżę Fiatem Uno i to mój pierwszy samochód...osobiście polecam, jednak jak to fiat zawsze się w nim znajdzie coś do zrobienia...na trasie mnie nigdy nie zawiódł, ale trochę był ulepszany: amortyzatory wymieniane, klocki, tarcze, bębny, uszczelki i oczywiście wszystko to co wymienia się po zakupie używanego auta :) Teraz zaczyna szwankować skrzynia biegów, okazało się, że są luzy na zewnętrznym mechanizmie skrzyni biegów...
Podejrzewam, że czego byś nie kupiła z zaproponowanych tu aut, to i tak trochę zawsze trzeba dołożyć, najlepiej kupować z kimś kto się zna na rzeczy. Najlepiej poczytać sobie czym się charakteryzują poszczególne auta, jakie mają bolączki, a co jest w nich dobre.

W tej cenie dostępne są starsze auta, więc ze spalaniem jest różnie, silniki o małej pojemności są ekonomiczne ale nie dają zbyt dużej satysfakcji z jazdy.
Te o większej są dynamiczniejsze i lepsze na dłuższe trasy.
Warto dobrze wybrać pod tym względem, sama mam silniczek 1.0 i nie przeczę,że przydało by się coś silniejszego. Pociesza mnie małe spalanie 5/100l w trasie, czasem mniej :) zależy od jazdy.

Dobrze jest rozejrzeć się za dostępnością części i cenami, ważne dla skner :)

Wymienione tu auta to dobre przykłady, no może poza tym Tico :)

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!!
angelika
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Vision ConnectedDrive 2011 BMW Vision ConnectedDrive 2011
    Majestatyczny koncept nadaje formę najnowocześniejszym technologiom oraz nowatorskim pomysłom, natomiast jego głównym zadaniem jest inteligentne zintegrowanie kierowcy, pojazdu i świata zewnętrznego. Wszystko to znajduje ...
    Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny! Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...

• Re: Dla dziewczyny do 6 tyś.

28 Lip 2008, 20:44

Cześć:) sama jestem dziewczyną i muszę Ci powiedziec, ze posiadam obecnie Forda Ka z 98r. 1,3 i jak do tej pory (przez rok) nie miałam żadnej awarii, a dużo jeżdze i daleko. Spalanie to okolo 6-7 litrów na 100km. Wcześniej miałam wspomnianego Nissana Micre 1,0 z 16 zaworami:) z 95roku. Niby mała moc a jednak zwinne autko idealne do jazdy po mieście a spalanie to 5-6 litrów/100km. W Micrze padł mi uklad hamulcowy i zaczeła brać go rdza:/ Ale ogólnie mówiąc oba samochody są idealne dla dziewczyn:) Te silniki są oszczedne a samochód porusza się zwinnie a w Micrze muszę pochwalić przyspieszenie. Auto samo jedzie:D
    Pozdrawiam :D
    Black eye
    blackgirl
    Nowicjusz

28 Lip 2008, 22:34

Tez mam UNO z 1999 r. niedlugo mam, bo od maja, ale wszedzie sie da nim zaparkowac, nieduzo pali, tanie czesci i wszedzie dowiezie:))
    no i moge spac spokojnie, bo mowia, ze uniakow nie kradna 8) :D :D
    Ukraina ridna maty, ne vkradesh ne budesh maty!
    kevadra
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

30 Lip 2008, 10:52

Dzięki wielkie za wszystkie sugestie i rady,

póki co skłaniam się do Polo jakoś bardziej no i oczywiście diesla, rocznik tak '96
    Tylko tak trochę popytałam tu i tam i niektórzy sugerują, że silnik będzie zajechany i oprócz tego w zimie z odpaleniem może być różnie...

Także się zastanawiam czy do dobry wybór, tak myślę, że jak coś byłoby naprawdę warte to jeszcze mogłabym dołożyć z 1,5 tys.

No to co? Polo diesel będzie?
    ortie
    Nowicjusz

30 Lip 2008, 12:47

witam
    do tej ceny to nic ciekawszego jak uno 1,0 sie nie kupi - zakladajac ze ma to byc jeszcze w miare mlode auto o niskich kosztach eksploatacji

co do uno to sam fakt niskiego spalania jest przekonujacy czesci sa bardzo tanie ... nawet w aso a uno jest nie doceniane czesto ... prawda jest taka ze to calkiem trwale auto

jedyna jego wada jest korozja - rant drzwi ale jesli poprzedni wlasciciel umial czytac i zapoznal sie z instrukcja obslugi to problem z korozja praktycznie nie wystepuje - wystarczy zeby auto bylo zakonserwowane i pilnowane od nowosci

dokladajac do tego fakt ze uno latwo kupic z malym przebiegiem od starszej osoby to juz calkiem ciekawa oferta
    Manfred
    Aktywny

30 Lip 2008, 13:50

Moze jakis fiat??
    Servis Calibra
    mikas24
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

30 Lip 2008, 17:38

Czyli lepioej kupić uno niż Polo za tą kasę (6-7,5 tyś), ale Uno musiałabym w takim razie kupić na gaz. a tak to w przypadku Polo myślałam o dieslu.... hm...

Więc co sądzicie, co lepsze POLO? UNO?
    ortie
    Nowicjusz

30 Lip 2008, 18:18

Wolałbym Polo, zawsze to chociaż VW a nie stary FIAT.
    Rodri94

30 Lip 2008, 21:15

zdecudowanie uno :wink: mialem jakis czas temu wybor tego typu ... polo odpadlo na poczatku ... bo to vw 8) kazdy ma swoje przekonania, jesli uwazasz ze do uno ktore pali kolo 5 litrow na 100 benzyny ktora jest tansza od ropy potrzeba gaz to milego dnia 8) zwlaszcza, ze klekotek podobnie spali, a gazem nie zaoszczedzisz na nim

ale nie powiem ze gaz jest zly jak ktos duzo jezdzi to mu jeszcze taniej wyjdzie
    Manfred
    Aktywny

01 Sie 2008, 19:35

Uno tez mozesz kupic w dislu
    Servis Calibra
    mikas24
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC