Dla kobiety autko

Re: dla kobiety autko

06 Sty 2016, 17:17

frazinkson jestem już tutaj sporo czasu i chyba pierwszy raz widzę osobę której na wstępie nie pasuje doradztwo.
Barol Ci napisał że 1.6 jest mało polecane w Golfie i A3 bo poprostu sporo pali a osiągi ma przeciętne ale fakt Tobie kobiecie może wystarczyć akurat.
magdalenac a lpg Cię interesuje?
TFSI
Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

06 Sty 2016, 18:15

frazinkson a patrzyłaś na linki które wrzuciłem? W przypadku A3 najmniejszy silnik był 1.6 i on powinien wystarczyć ale wiadomo przejedż się i oceń sama a co do Golfa unikaj 1.4 bo to kompletny muł jest.
Najlepsze silniki będą tu 1.8 które w razie czego dobrze przyjmują ewentualne lpg ale jak przeglądałem ogłoszenia to bieda z takimi w Twojej okolicy.

magdalenac odnosząc się do Twoich propozycji to owszem zobacz na Ibizę,Corsę czy Golfa ale już tłumaczę co i jak,o Golfie pisałem wyżej,Corsa napisałem że padło bo to tani diesel od handlarza a Ibizę znajdziesz ale II poliftową.

Zerknij na te linki i będziesz wiedzieć o co chodzi mniej więcej.
[link wygasł] - ładnie utrzymany,przebieg może być autentyczny,trochę ma już porobione no i jest klima.
[link wygasł] - błąd w mocy,ten silnik ma 60km tylko sporo wyświetleń zastanawia.
[link wygasł]
[link wygasł] - dopytaj czy ma udokumentowane wymiany.
[link wygasł] - dopytaj o opłaty.
[link wygasł] - przebieg może być autentyczny i szyby były przerabiane z korbotroniku na elektryczne.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

06 Sty 2016, 20:43

Ech, kobiety... :roll: zbiorą się dwie w jednym miejscu i od razu wszystkimi dyrygują :D nie wiem do której się odnieść, bo już straciłem rachubę która pyta o co, która skąd i która czego oczekuje, a więc napiszę "Ogólny Poradnik Kupującego Samochód Laika" :wink:
1. Diesle nie są tańsze w eksploatacji, zwłaszcza w tym wieku i na krótkich dystansach. Inna sprawa, że auta z dieslami typu Corsa mają za sobą przeszłość we flotach, wożąc szeregowych pracowników, którzy wszędzie powinni być na... Wczoraj :roll:
2. Najmniejsze silniki nie są najbardziej ekonomiczne w gamie danego modelu. Przez ekonomię rozumiemy niskie spalanie, oraz to, co silnik daje w zamian za to ile dostał (paliwa) :wink:
3. Nie napadajcie dziołchy na forumowiczów, którzy opiniują w stylu "nie w tym budżecie", "nie z tym silnikiem" itp bo to są bardzo rzeczowe rady. To że są takie auta na allegro/olx nic nie znaczy
4. Nie wiem która z was to napisała, ale przykład ze sprzęgłem jako rzeczy, której nie chce wymieniać po zakupie był bardzo nie trafiony - sprzęgło to część eksploatacyjna, którą prędzej czy później trzeba wymienić
5. jeśli nie podobają Wam się nasze (rzeczowe) rady i wiecie lepiej to róbcie wg własnego serducha i uznania, my umywamy od tego ręce :mrgreen:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

06 Sty 2016, 20:55

mike1735 napisał(a):4. Nie wiem która z was to napisała, ale przykład ze sprzęgłem jako rzeczy, której nie chce wymieniać po zakupie był bardzo nie trafiony - sprzęgło to część eksploatacyjna, którą prędzej czy później trzeba wymienić

szczególnie prędzej w przypadku użytkowania auta przez kobietę :mrgreen:
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 101
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 20:59

Dziwię się, że jeszcze nie padła propozycja Corolli E11 - bardzo fajne, wygodne jak na swoją klasę autko, bezawaryjne a za 5-6 klocków spokojnie do kupienia w wypasie i lepszym niż podstawowy silnik. Nie można się zwieść marką, że Golf czy inne A3 lepsze czy coś, bo jeździłem kilkukrotnie A3 1.6 wujka, ostatnio testowałem kilka Corolli i Civików VI i mimo, że nie były w świetnym stanie to w tych samych pieniądzach miały znacznie bogatsze wyposażenie, niż A3 czy Golf - pełna elektryka, dobre radio, klima, w jednej Corolce nawet grzane kubełki właściciel zrobił, co w porównaniu z korbotronikiem i często-gęsto brakiem klimy w VAGach robi wrażenie.
Żółtek
Aktywny

Prawo jazdy od: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2002

06 Sty 2016, 21:25

dzida napisał(a):szczególnie prędzej w przypadku użytkowania auta przez kobietę
ja bym się bardziej martwił o stan tylnych hamulców, bo moja znajoma kilkaset metrów pokonała na ręcznym :mrgreen: choć można jej to wybaczyć, bo była świeżo po odebraniu prawka :wink: ale moje czujne oko czuwało :mrgreen:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

• Re: dla kobiety autko

06 Sty 2016, 21:27

Ja mam kolegę który ma prawko ponad 2lata a czasami zapomina o ręcznym :mrgreen:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

06 Sty 2016, 21:33

Śmiejcie się :mrgreen:
    Kiedyś kolegi Astrą zaparkowaliśmy w lesie z dziewczynami (festyn, brak miejsc parkingowych). Ja nie zaciągam ręcznego na postoju (byłem kierowcą) ale on mi zaciągnął - bez skojarzeń :D
    Jak potem nie mogłem ruszyć to myślałem, że się zakopałem w piachu. Stwierdziłem, że jest coś nie tak jak zacząłem palić gumę na korzeniu po jakimś czasie. Kierownica była tak niefortunnie skręcona, że nie widziałem kontrolki ręcznego :mrgreen:
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 101
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 21:35

Dziękuje za te propozycje, posprawdzam sobie je dokładnie. Jak dla mnie najlepiej prezentują się jednak golfy i na nich się raczej skupię.
    Mam jeszcze pytanie, co powiecie o skodzie Fabii? Bo teraz zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie zainwestować troszkę więcej, powiedzmy do 10 tys, a pocieszyć się tym autem więcej niż rok, czy dwa.
    Ktoś tam pytał, czy może być lpg - odpowiadam, że może być i podkreślam, że nie zależy mi na dieslu, wstawiłam te linki jako materiał podglądowy aut, które mi się spodobały.
    magdalenac
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 08 2010
    Auto: nie mam

06 Sty 2016, 21:37

nie przeszkadzają mi uwagi typu - nie w tym budżecie, tylko "używanie mózgu nie boli", bo to raczej nie jest grzeczna odpowiedź, jeśli ktoś zwyczajnie, kulturalnie prosi o radę :)
    magdalenac
    Nowicjusz

06 Sty 2016, 21:44

Staraj się edytować post a nie pisać post pod postem :wink:

Co do Fabii to ok ale to tani budżetowiec bez szału i 10k bym nie dał za niego,6-7k jeszcze tak.
    [link wygasł] - biedniejsza wersja ale trochę ma porobione i opłaty na rok.
    [link wygasł]
    niestety dużo Fabii ma słabe wyposażenie na śląsku coś bieda.
    Barol
    Awatar użytkownika

06 Sty 2016, 22:27

magdalenac napisał(a):co powiecie o skodzie Fabii
    auto poprawne, bardzo tanie części, dość pancerne podwozie, potwornie nudne :wink: najlepiej szukać LPG, bo benzynki trochę spala. No i żadne 1.2 tylko 1.4 75KM
    magdalenac napisał(a):nie przeszkadzają mi uwagi typu - nie w tym budżecie, tylko "używanie mózgu nie boli
    moderatorzy czuwają, za takie uwagi będą ostrzeżenia, także nie musisz się o to martwić :wink:
    mike
    Awatar użytkownika

06 Sty 2016, 23:11

Pancerne i tanie części? To coś dla mnie :D zastanawiam się wciąż między golfem a tą fabią. O golfie słyszałam wiele opinii, że bardzo rdzewieją i gnije podłoga - nie wiem ile w tym prawdy, i jak się do tego ma fabia.
    magdalenac
    Nowicjusz

06 Sty 2016, 23:22

Zobacz na to [link wygasł] wrzucałem w innym temacie a auto bardzo ładnie się prezentuje.
    Barol
    Awatar użytkownika

26 Sty 2016, 14:05

Może Agilla 2? oszczędne, dobrze wygląda i cenowo też przystępne :)
    ArturoSss
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 12 06 2003
    Auto: Opel Astra III

• 1/4 mili Bemowo
      Opel Combo, dziewczyna, 3
      Fiat 125P - nagrody
      BMW X - Raid Dakar 2010