Dla kobiety autko

06 Sty 2016, 00:14

Witam, potrzebuje pomocy w kupnie swojego drugiego autka, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc ( dodam, że jestem kobietą). Przeczytałam miliony opinii, porad o kupnie samochodu, ale wiadomo jak jest... Jeden będzie typowym Januszem zachwalającym auto i dającym sobie nawet rękę uciąć, a drugi wypisze całą prawdę i wszystko co jest do zrobienia (... taki żarcik, wiadomo że wszyscy są Januszami i chcą szybko opchnąć auto ), a ja sama nie pojadę obejrzeć auto bo nawet nie wiem co mam oglądać! Wymarzyłam sobie małe zgrabne autko i bardzo oszczędne w sam raz dla kobiety.. Wcześniej miałam astrę f hatchback 1996/7 z silnikiem 1.6 z LPG ( teraz pożyczam od tatusia Renault Megane Scenic 1999 1.9 Diesel, ale tatusia cierpliwość się kończy). Chciałabym golfa, audi lub peugeota 206, ale innymi też nie pogardzę. Dodam, że jestem z Olsztyna i autka szukam w granicach Warmińsko- Mazurskiego. Na furkę planuję przeznaczyć max 7 tysi razem z opłatami. I nie ukrywam, że zależy mi na szybkim kupnie. Jeżeli temat się powtórzył to bardzo przepraszam, ale jestem w takiej kropce że głowa boli :cry: . Za pomoc stawiam dobrą flaszkę :naughty: !! Pozdrawiam
frazinkson
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 29 01 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra classic
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

06 Sty 2016, 00:47

Wiesz co odpuść sobie peugeota 206 (awaryjne, problemy z elektroniką, tylna belka awaryjna) w to miejsce wstawię ci Clio:
[link do oferty na Olx wygasł] coś tanie ale wygląda przyzwoicie + opłaty do ceny
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2016, 13:13

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - reszta kasy na doprowadzenie auta do dobrego stanu.
Co prawda mało polecane 1.6 ale myśle że jak dla Ciebie czyli kobiety będzie wsam raz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2016, 13:27

właśnie chodzi o to że nie chcę się bawić, chcę kupić auto którym będę mogła odrazu jeździć a nie biegać po mechanikach i wyadawac miliony na naprawę, mam 7 tysięcy łacznie z opłatami, nie chcę również bawić się w tłumaczenia itp
frazinkson
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 29 01 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra classic
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

06 Sty 2016, 13:56

Takie rzeczy to tylko w salonie.. każde używane auto wiąże się z jakimś wkładem,na początku zawsze musisz zrobić tzw pakiet startowy czyli wymianę oleju,filtrów,rozrządu itp. na taką zabawę trzeba sobie zostawić około 1000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2016, 14:50

Witam,
podbijam temat, mam podobny problem co koleżanka. Również mam do wydania ok 7 tys.
To będzie mój pierwszy samochód, szukam czegoś zgrabnego, zwrotnego, łatwego przy parkowaniu i praktycznego głownie na krótkie trasy 50-100 km, a zwłaszcza na jazdę po mieście.
Nie ukrywam, że największe znaczenie mają dla mnie koszty utrzymania. Potrzebuję ekonomicznego auta, o niskim spalaniu i taniego w utrzymaniu oraz naprawie. Szukam czegoś (stosunkowo do ceny) bezawaryjnego, lub o dobrej jakości, tanich i łatwo dostępnych częściach zamiennych.
Upatrzyłam sobie takie trzy modele:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Z tych trzech modeli najbardziej podoba mi się golf, najmniej ta corsa która wygląda jak konserwa, jednak estetyka nie jest moim priorytetem, nie będę na to auto wyrywać lasek ;)

Podoba mi się jeszcze audi A3, ale nic ciekawego w tej cenie nie znalazłam.
Proszę o opinie i rady.
magdalenac
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2010
Auto: nie mam

06 Sty 2016, 15:42

Ibiza III nie w tym budżecie..
Corsa albo pofirmowa albo złom..
Golf tani i trochę wieloodcieniowy..

Wogóle po cholerę chcesz diesla do miasta i na krótkie odcinki? Wcale nie będzie takie ekonomiczne i nie zdziw się jak spali tyle co benzyna a turbina padnie szybciej niż powinna..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2016, 15:53

Barol mam wrażenie, że najchętniej wcisnąłbyś komuś tylko fiata...
Seat nie bo coś, golf nie bo coś.. ale myślę że jak ktoś by podsunął fiata to byłbyś wniebowzięty. Nie chcę Cię obrazić ani nic, po prostu mówię jak to wygląda.... Pozdrawiam
frazinkson
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 29 01 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra classic
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

06 Sty 2016, 15:56

Chyba za krótko jesteś na forum bo jak widać zobaczyłaś mój avatar i myślisz że odrzucam wszystkie inne auta a wychwalam Fiata.. no cóż :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2016, 15:57

Nie nastawiam się na diesla, wstawiłam linki tylko do przykładowych modeli, które mi wpadły w oko. Liczyłam na jakieś konstruktywne rady i chyba się przeliczyłam :P
magdalenac
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2010
Auto: nie mam

06 Sty 2016, 16:00

Skąd jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2016, 16:04

Barol ma sporo racji,auto używane które nie wymaga żadnego wkładu? Nie ma takich,zawsze znajdzie się coś do zrobienia no ale jeśli Ty chcesz igłę to może sobie trzeba odpuścić auto albo czekać kilka miesięcy na tą jedyną "okazje".
Druga sprawa odnośnie Ibizy i Corsy,wy serio myślicie że ktoś wam sprawi niespodziankę i odda mega sprawne auto za 1/2 czy 3/4 jego wartości? Do tego jeszcze Janusz handlarz który też musi zarobić więc pomyślcie za ile te auta musiały być kupione wcześniej. Trochę myślenia nie boli.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

06 Sty 2016, 16:12

Bardzo dobrze wiem o tym, że po zakupie trzeba wymienić filtry itp, napisałam że nie chcę się bawić w wymianę sprzęgła czy innego cholerstwa. Wiem rówież, że za takie pieniądze ciężko będzie coś kupić, ale zamiast odrzucać każde auto pomoglibyście, napisali że np. silnik 1.6 to taki i taki i pasuje do takiego i takiego samochodu, na innym forum nie ma z tym problemu a panowie są bardzo pomocni nie to co tu...
frazinkson
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 29 01 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra classic
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

06 Sty 2016, 16:13

Ze Śląska.
Na auto mogę przeznaczyć ok 7 tys, ale liczę się z późniejszymi naprawami, tak gdzieś do 2 tys., żeby doprowadzić auto do stanu bezpiecznej używalności. Nie chcę też inwestować kokosów bo zamierzam w ciągu 1,5-2 lat zmienić je już na porządniejsze.
Polećcie coś, czego zakup w tej cenie ma sens, bo że golfy, ibizy, corsy to błąd to już napisaliście.
magdalenac
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 08 2010
Auto: nie mam

06 Sty 2016, 16:14

i tak jak koleżanka napisała KONSTRUKTYWNE RADY
frazinkson
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 29 01 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra classic
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997