Dla studenta - pierwsze auto do 10-12 tys. zł

29 Maj 2012, 22:01

Witam

Chciałbym kupić swoje pierwsze auto, które jeździłoby przede wszystkim w mieście. Cena: do 10-12 tys. Powiedzmy razem z opłatami i innymi drobiazgami chciałbym zmieścić się w 13 tys. zł.

Co jest dla mnie ważne:
- mała awaryjność, a najlepiej bezawaryjność :)
- niskie spalanie
- w miarę świeży egzemplarz
- nieco większy od gabarytów Seicento
- myślę, że tak max do silnik pojemności 1,2-1,4l

Moc, pojemność, tuning, marka czy niesamowity wygląd nie są priorytetem.

Przeglądałem oferty i wpadł mi w oko Fiat Panda II. Z tymże w tej cenie ciężko znaleźć jakiś dobry egzemplarz.

Z góry dziękuję za pomoc
kabat
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 01 1990
Auto: brak

30 Maj 2012, 08:27

Może punto II, albo corsa?
maxter66
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 18 04 2008
Auto: Focus mk I 1.6 Pb sedan
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Maj 2012, 14:07

A jak ze spalaniem i eksploatacją w tych samochodach?
Znajomy doradza mi jeszcze Smarta ForTwo zw względu na spalanie 3l/100km. Ale trochę nie chce mi się w to wierzyć.
Znalazłem jeszcze coś takiego: [link do oferty na Allegro wygasł] - tylko jest z importu także niepewny.

Co lepsze przy tak małej pojemności (ok 1,2l): diesel czy benzyna? Bo widziałem diesle 1,3l.
kabat
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 01 1990
Auto: brak

31 Maj 2012, 15:20

Nie, no proszę cię! Smart FotTwo? Może to jest nie najgorszy samochód (?), ale jako 3, albo 4 w domu, a nie jako podstawowy środek transportu. Wybierz takie autko, które będzie miało homologację chociaż na 4 osoby, a nie 2... Zresztą sam napisałeś, że chcesz auto większe niż seicento.

Co do paliwa to przy takiej pojemności zdecydowanie benzyna. Szybciej się nagrzewa, części tańsze, a spalanie małe.
maxter66
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 18 04 2008
Auto: Focus mk I 1.6 Pb sedan
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Maj 2012, 16:22

Toyota Yaris. Niezawodny miejski japończyk, silniki mają względnie oszczędne i trwałe. Nic lepszego mi na myśl nie przychodzi. Corsa, Punto, Ibiza, Polo i inne mieszczuchy to auta które nie są ani specjalnie bezawaryjne, ani specjalnie oszczędne ani wyjątkowe pod żadnym względem. Mają ewentualnie tańsze części ( Fiat ).
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Cze 2012, 14:18

Tylko nie wiem czy znajdziesz dobrego Yarisa w tej cenie. Fakt,że jest to bardzo ekonomiczny samochód i mało awaryjny. Corsa oarz Punto także są oszczędne,nie zgodze się z powyższym postem,jako ze są to droższe samochody w utrzymaniu.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    W obszarze niezabudowanym bardziej niebezpiecznie
    Pomimo tego, że do większości wypadków dochodzi w obszarze zabudowanym (70%), to kiedy mają miejsce poza tym terenem, traci w nich życie więcej osób. W co piątym ginie człowiek, podczas gdy w wypadku w strefie ...