Do 12tys gaz lub SDI

Re: Do 12tys gaz lub SDI

07 Mar 2013, 09:38

Phantom,
Jako że kumaty jesteś, może jeszcze ocenisz żywotność tej Octavii? Kupię ją teraz za 13,5, rok 2001 przebieg 170k. Ile ona jeszcze pojeździ? Ja na przykład widziałbym dwie wersje - za 5 lat sprzedać (da się jeszcze sprzedać za jakiekolwiek sensowne pieniądze za 5 lat, jak będzie miała 17?) albo jeździć nią aż umrze, ale po prostu zastanawia mnie jakie są szanse na żywotność tych aut. Silnik diesla ile jest w stanie km zrobić jak jest odpowiednio zadbany i rozsądnie eksploatowany, jak wygląda kwestia karoserii, elementów konstrukcji. Jaka jest podatność na korozję. (Dotychczas był przez 12 lat garażowany) Czy tego typu auto może jeździć jak dawniejsze np. Łady po 25 lat :)
stapol90
Nowicjusz

Auto: nie mam

07 Mar 2013, 10:29

stapol90 napisał(a):Phantom,
Jako że kumaty jesteś

Chłopaki jesteście z kółka wzajemnej adoracji ? :D
Jak ktoś Ci może powiedzieć ile akurat ta octavia zrobi kilometrów jeżeli wystarczy że raz rozpadnie Ci się turbinka ze sprzęgłem i masz 10%ceny wartości pojazdu w plecy.
Ogólnie stare TDIsłupek bez problemu na dobrych olejach robi 400tyś. km. tylko z osprzętem moze być problem ale nie jest to tragicznie drogie.
Co do wartości przy późniejszej odsprzedaży to też dziwne zadajesz pytania bo wszystko zależy w jakim stanie będziesz miał auto, klienta na nawet leciwego tdi znajdziesz bez problemu tylko stan musi być ok.
Za 5 lat wymianą opon na nowe, przeglądem okresowym i zatankowaniem pod korek zwiększysz wartość auta i to znacznie :D więc teraz trudno określać ile kaski weźmiesz i czy będzie Ci się opłacało sprzedać auto.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2013, 10:44

Stapol,Skody Octavie ,to cenione auta,ile wytrzyma taki silnik? To zależy jak będziesz dbał o niego.Turbina u człowieka,który nie żałuje na oleje z najwyższej półki(pełne syntetyki),i wie jak się z nią obchodzić,wytrzymuje tyle co silnik,naturalnie nie w autach,które turbiny posiadają wadliwe już od poczęcia.Nie zajeździsz takiej Octavii z takim przebiegiem,to auto się tobie prędzej znudzi.Naturalnie, zaraz po zakupie wymień rozrząd z pompą wody, i dobrze autko przeglądnij .Dobrze,że to jest silnik 90 konny,to bardzo dobrze,im mocniejszy,tym szybsze zużycie ogólne auta(silnik,przeniesienie napędu) Poza tym Octavia nie ma łatki--- Wieśwagena---łatki całkowicie zasłużonej, ale tylko z perspektywy powypadkowej przeszłości tych aut VW,no ale to zasługa handlarzy,ich perfidii.Octavii się nie bój,jeśli jesteś pewien jej przeszłości.Strata na wartości? Wiek auta? Na takiej opcji najmniej stracisz,no chyba,że kupisz Octavię za 3000 zł,na takiej mniej stracisz,ale w ogóle nie pojeździsz.Jedno pewne,powinieneś przez następne 300 tyś km nie wiedzieć co to silnik,jego awaria :wink:Chyba,że zagotujesz płyn,tego się wystrzegaj,to dla Diesla zabójstwo,patrz na wskaźnik temperatury.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

07 Mar 2013, 11:35

sory jezeli te pytania sa glupie ;) ale dla mnie syudenta ktry potrzebuje auto na dojazdy na studia wydac 13tys na auto to sporo :) i to 12-letnie, stad moje rozwazania roznych mozliwosci :)
pawpol90
Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2001

07 Mar 2013, 11:56

Pawpol,Szybki już nas wrzucił do kościoła wzajemnej adoracji,gdzie tylko śpiwy,dziwy duchowe i cielesne :D Tylko ,który z nas będzie kim?Ja od razu mówię,chcę być Guru !(kasiora,wiadomo)Znasz powiedzenie---nie ma głupich pytań,tylko odpowiedzi---Mój brat też student zdecydował się np.na Renault Clio II,bo dobre,tanie,niezawodne,mało pali i zwykłym kopniakiem w zadek go naprawisz,albo modlitwą,i bądź tu mądry.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

14 Mar 2013, 03:56

Jeszcze jedno pytanie będzie :) Octavia ma przejechane 170k, jest zadbana, serwisowana. Jednak dotychczasowy właściciel jeździ nią ciągle "na zimno", bo podjeżdża codziennie do pracy 5km w jedną stronę. W tym czasie wydaje mi się że ten silnik się jeszcze nie zagrzeje, a już gaśnie.. Czy to nie jest zamęczanie silnika? Może to mieć jakiś negatywny wpływ? Ja bym nią jeździł 10km do pracy w jedną str. + jakies 6 razy w miesiącu po 40 (w jedną) na uczelnię.
stapol90
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...
    Gran Turismo Polonia Light / relacja Gran Turismo Polonia Light / relacja
    W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...

• Re: Do 12tys gaz lub SDI

14 Mar 2013, 09:49

Mysle, ze szukasz dziury w całym :) tutaj mniej wiecej znasz historie auta i jego właściciela wiec nie kupujesz tak "w ciemno" jak na giełdzie czy od handlarza.
    noisy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
    Miejscowość: Tomaszow
    Prawo jazdy od: 27 02 2003
    Auto: Honda
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Mar 2013, 10:21

Gdyby to chodziło o Octavię z pierwszych lat produkcji,to bym to auto odradził,znam wyniki testu na dyst.100000 km,ale to jest 2001 r.Czy 170 tyś km przebiegu,to jest dużo?Jeśli te 170 tys km .było przebyte na dystansie 5 km w jedną stronę i stop,to wolałbym auto,które ma pól miliona zrobione w trasach,mniemam jednak,że nie da się tyle przejechać w tyle lat,jeżdżąc mniej jak hulajnogą(wyszłoby ok.40 tys .km przez 12 lat)Możesz auto kupować,na krótkich trasach nie przebywało przez wiele kilometrów.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

14 Mar 2013, 11:40

Nie wiem jak wcześniejsze lata, ale przez ostatnie 4 tak właśnie było eksploatowane... 5 km do pracy rano, 5km do domu po południu. Do tego od weekendu jakiś niedaleki wypad. I wychodziło 6tys rocznie :) Na benzyniaka to fajna sprawa, ale nie jestem pewien jak na diesla..
    Ja też nim specjalnie długich tras robić nie będę. ok. 10km, od weekendu więcej
    stapol90
    Nowicjusz

14 Mar 2013, 13:52

Stapolu,6 tyś km rocznie ,to na dobre trampezy chińskie jest mało,a co dopiero na auto.Na benzyniaka też jest mało,ale co zrobisz? Na piechty za dużo,na auto za mało,na rower w sam raz,ja jednak wybrałbym auto.Sugeruj się stanem auta.Co ja bym zrobił?Wypatrzył sobie Renault CLio II z pewnym ,małym przebiegiem.Naprawdę bardzo tanie w utrzymaniu autko,krótkie trasy nic a nic mu nie szkodzą,malutko pali,pomyśl.Wiesz jakie tanie teraz?
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

14 Mar 2013, 14:34

Clio totalnie mi się nie widzi..
    Stan silnika teoretycznie jest bardzo dobry. Chodzi spokojnie, po zapaleniu w miejscu trzyma stałe obroty poniżej 1000. Jeździ jak należy, nic nie stuka, nie ma wycieków. Tak jak pisałem, użytkownikiem jest znajomy, zawodowy kierowca - preferujący bardzo spokojny styl jazdy na poziomie 2,5-3tys obrotów, który jest pedantem jeżli chodzi o dbanie o auto, wszystko na bieżąco wymieniane, filtry, najdroższy olej, nawet tarcze hamulcowe połowe droższe niż normalne ostatnio kupił - Boscha. Ale do silnika nie wejdę :) Im więcej czekam na to auto, tym więcej zasięgam o nim opinii, które są bardzo bardzo pozytywne. Jedynym problemem, próbuję właśnie ustalić na ile poważnym jest właśnie jazda na tak krótkich dystansach :)
    stapol90
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005