Dobór akumulatora

Dobór akumulatora

24 Paź 2009, 19:01

Mam pytanie do użytkowników forum. Posiadam obecnie pojazd Citroen saxo 1,1i wersja X 5d
rocznik 1996, pojazd używany, posiada akumulator Boscha o pojemności 43Ah i prądzie rozruchu 330A. Chciałbym wymienić na zimę akumulator, auto nie jest garażowane.
Jaki byłby najbardziej odpowiedni akumulator spośród poniższych (akumulatory Boscha):
44Ah, 440A,
42Ah, 390A,
52Ah, 470A
Obecnie muszę rano trochę pokręcić około 3s rozrusznikiem nim odpali, a chciałbym, aby auto paliło na dotyk.
Jaki dobrać akumulator najbardziej odpowiedni dla tego autka?
Alternator mam chyba 80A, bo na dole po prawej stronie tabliczki pisze 80...
marcint
Nowicjusz

Miejscowość: Świdnica

Re: Dobór akumulatora

24 Paź 2009, 19:51

Ja wybrałbym pierwszą propozycję,piszesz że chciałbyś by autko paliło na dotyk?!Nie wiadomo czy po kupnie nowego akumulatora tak będzie bo to zależy od wielu czynników ,nie tylko akumulatora,mnie gaźnikowiec pali w ułamku sekundy ale w plusowych temperaturach ,zimą muszę chwileczkę dłużej pokręcić ale to wina rozrusznika ,nie jest już w super stanie i nawet gdybym kupił nowiutki akumulator to to niczego by nie zmieniło.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Dobór akumulatora

24 Paź 2009, 20:42

Nie możesz założyć akumulatora wg własnego uznania.Należy założyć akumulator taki,jaki zaleca producent.Na stronach znanych producentów akumulatorów możesz sobie dobrać akumulator do swojego samochodu.
Jak kupisz za duży,to będzie niedoładowany i szybko się wykończy.Jak bedzie za mały,to będzie się przeładowywał i też jego żywot będzie krótki.
W akumulatorze najważniejszy jest prąd rozruchowy - wiadomo,że im większy tym lepszy,ale nalezy również zwracać uwagę na pojemność.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym
    Udział produktów świeżych i zamrożonych w transporcie żywności stale rośnie. Towarzyszy temu rozwój produkcji zaplecza logistycznego i nowoczesnych środków transportu chłodniczego. Żywność w dzisiejszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Kampery
      Targi AutoSalon, bass i tuning
      Gokart do szybkiej jazdy
      Volkswagen Passat R36