Dobry i ładny wózek do 10 tyś

15 Paź 2012, 19:55

Honda części za drogie. Astra fajna tylko licznik cofnięty pewno no a lupek to za mały jednak. Szukam coś pokroju 206 :) Może wypiszcie jakie modele warto oglądać :) no i oczywiście benzynka diesel to nie bardzo na miasto poza tym wtryski szybko padną.
wojtas89
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: brak

15 Paź 2012, 20:05

Takie Lupo 1.4 w benzynie 100km to już ładny przecinak. A spalanie dzięki małej masie też jest niezbyt wysokie.

206-tka 6,5 litra w mieście? Nie wiem co to za miasta ale chyba z jednym skrzyżowaniem. Tak sie składa, że mamy takiego peugeota z tym silnikiem i w średniej wielkości miejscowości(50tyś ludz) spala ok 8,5l(samo miasto) a moc 60km daje średnią frajde. Owszem, 5-5,5l na trasie jest możliwe do uzyskania przy normalnej jeździe natomiast w mieście tak jak mówie wynik podany przez Jasiek90 wręcz nierealny. Serwis niestety też do najtańszych nie należy a samochód mimo wspomnianej prostej konstrukcji lubi się psuć.

Corsa C będzie dużo lepszym rozwiazaniem.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Paź 2012, 20:06

206 ładne ale silnik 1.4 chcialbym no i generlanie napalilem sie na ten samochod tylko wiadomo zawieszenie i elektronika zalezy jaka sztuka trafi sie
wojtas89
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: brak

15 Paź 2012, 20:09

Kraków to jest małe miasto?
Widocznie często piłujesz go pod czerwone pole, trzeba się po prostu przyzwyczaić do tego, że auto nie jedzie.
Serwis nie należy do tanich? przegląd w ASO to 400zł proszę podaj mi gdzie można zrobić to taniej?
Przez 8 lat eksploatacji wiedziałem co się z tym autem dzieje i niejednokrotnie nim jeździłem i to jest jak najbardziej realne spalanie.
A co Ci się tak strasznie psuło?
Do autora: regeneracja belki co 100-150tys. km to koszt 700-800zł.
Szukaj auta krajowego a w przypadku 206 nie jest to trudne bo rzeczywiście sporo sprowadzonych z Francji i Niemiec śmieci a później ludzie biadolą jak to się psuje i wariuje elektronika bo wiejski mechanik po zawodówce styki źle złączył.
A co jest lepszego w Corsie C? jeśli już to Fiesta po 2002 też jest godna uwagi, jeździ równie fajnie co 206.
Z uwagi na dużą ilość aut krajowych od pierwszych właścicieli warto zainteresować się Fabią co prawda jej jakość jest dyskusyjna(w rodzinie od nowości już po 5 latach straciła kompresie na cylindrach a elektronika zaczynała szwankować np. szyby działały jak chciały przy mrozach a samochód salonowy) no ale na forum jest taki pęd do Niemieckich aut jako dużo lepszych a Skoda to przecież prawie VW.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Paź 2012, 20:22

Jakie piłowanie. Wystarczy wejsć na autocentrum by zobaczyć raporty spalania. Nawet bajkopisarze którzy zaniżają spalanie nie piszą o 6,5 l w mieście w dodatku w jednym z najbardziej zatłoczonych miast jakim jest Kraków ;) Najmniejsze z kilkuset komentarzy to 7,5l. Większosć ok 8,5-9,5. To, że silnik ma małą pojemnosć nie oznacza, że mało pali. Taka kosiarka musi swoje wypić aby w ogóle ruszyć z miejsca. W aucie od nowosci pieprzyła sie elektryka. W serwisie peugeota mówili, że to normalne w 206-tkach i niestety te samochody do udanych nie należą. O wacianym zawieszeniu już nie wspomne, które fakt, wygodne jest ale pierdzieli się na ary i hektary. Więc jeśli mówimy o 6,5l w Krakowie to w normalnym mieście mamy konkurencje dla Lupo 3l hehe.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Paź 2012, 20:25

A może więcej konkretów?
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, ...

15 Paź 2012, 20:32

Pisze ogólnikowo o problemach danego egzemplarza z którym miałem i mam nadal doczynienia natomiast jeśli autor jest zainteresowany kupnem to wejdzie choćby na owe autocentrum aby sprawdzić opinie wielu kierowców a nie jednego(no chyba, że koniecznie chce znać moją opinie to chętnie tu wypisze wszystko bolaczki auta). I cóż tam można zauważyć? a no tyle, że moja opinia to nie wyjatek i na prawde mało który samochód ma tak niskie oceny. Wręcz bym powiedział jedne z gorszych i chyba tylko Laguna 1.9 DCI i boxery w alfach zbierają bardziej srogie "baty"...

O spalaniu już nie wspomne :) bo dla mnie 6,5l po Krakowskich ulicach to po prostu bajki. No ale to wybór autora. Może kupić i sam sie przekonać. Ja nie bede robił tu spiny bo to forum i każdy może wyrażać swoje opinie. Ja wyraziłem swoją, Ty swoją i już.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Paź 2012, 20:34

Polecajcie coś panowie :) Generalnie z dyskusji wynika ze 206 odpada to może Corsa C 1.2?
wojtas89
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: brak

15 Paź 2012, 20:41

Szukam auta dla mojej mamy w podobnym budżecie i bierzemy właśnie pod uwagę Corse C z silnikiem 1.4 90km i Fiesta VI. W gre wchodzi jeszcze Civic VII ale tutaj trzeba dołożyć z 3-4tyś aby miało to ręce i nogi :wink:
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Paź 2012, 07:12

Szukałem Lupo TDI ale nic z okolicy nie znalazłem więc wrzuciłem tamte.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Paź 2012, 08:10

Zaręczam Ci Barol, że znacznie lepiej szukać Polo niż Lupo, tym bardziej, że kosztują bardzo zbliżone pieniądze.
Dorzucę Renautl Clio II na Waszej wyroczni czyli autocentrum ma lepsze opinie niż Polo III.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2012, 08:15

No własnie mialem pisać o Polo :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Paź 2012, 09:42

fiesta VI w benzynie duzo pali jak kazdy ford :(
wojtas89
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: brak

16 Paź 2012, 10:40

jak juz byla mowa o fordach to co o tym powiecie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wojtas89
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: brak

16 Paź 2012, 12:12

Maska z przodu troche krzywo spasowana ale ogólnie myśle że oferta warta zastanowienia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012