Dobry samochów w cenie 12- 15tys zł

28 Wrz 2009, 09:47

Witam! Potrzebuję rady fachowców. Jak wiadomo dzisiejszy rynek zalany jest samochodami z zachodu i kupno dobrego jest nie lada wysiłkiem. Jestem studentem dlatego fundusz jakim na dzień dzisiejszy dysponuję nie jest zbyt wielki- interesują mnie samochody w okolicach 15tys PLN. Wiadomo, cena może być trochę wyższa lub niższa (tym lepiej ;) ). Zależy mi na niezawodności i niskich kosztach eksploatacji samochodu. Proszę or rozważenie opcji Pb, LPG oraz Diesel- dla pełnego obrazu. Nie interesują mnie jedynie samochody 3- drzwiowe.

Pozdrawiam!
Flyover
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Łódź

28 Wrz 2009, 10:00

Myślę, że Ford Focus byłby dobrym wyborem do 15 tys. Ale będzie to egzemplarz z początku produkcji. Ewentualnie jako ciekawostka, jeśi zależy Ci na czymś w miare nowym śmiało możesz zainteresować się Fiatem Panda albo KIA Picanto, ale są to samochody raczej nie duże, ale mają taką zaletę, że niedużo palą i mają niskie opłaty jak i koszty eksploatacji. A to chyba dla studenta ważna sprawa prawda ?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

28 Wrz 2009, 12:51

Polecam samochody koreańskie, typu matiz Lanos. Są stosunkowo niezawodne, części tanie, a nie trudno trafić na model od pierwszego właściciela zamontowaną instalacją gazową.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

28 Wrz 2009, 13:46

Zgadzam się, Lanos i Matiz to dosyć tanie i oszczędne samochody, ale kolege Flyover ma trochę więcej $ więc warto zainwestować w coś lepszego (nowocześniejszego konstrukcyjnie).
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

28 Wrz 2009, 14:24

Ja proponuje cos japonskiego-Honda Civic VI generacji-niezawodnosc,dobre zawieszenie,osiagi i wyposazenie.
Polecal bym samochody typu Lanso gdy by kolega mial na wydanie ok 5-7 tysiecy
Honda Civic V 1.5 101 KM-93'
Renault Safrane 2.0 12V 132 KM-94'
Rover 218 TD 1.8 88 KM-94'
Rover 216 GTi 122 KM-93'
Obecnie Rover 600 SDi 2.0 105 KM
Pawkaz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 416
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Rover 600 SDi
Silnik: 2.0 SDi 105 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Wrz 2009, 15:53

Rozważając górną granicę cenową proponowałbym Astre II lub Focusa. Zastanów się także nad Hondą szóstej generacji, możesz uderzyć także w Nissana Almerkę II :)
Helly
Początkujący
 
Posty: 209
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...
    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

29 Wrz 2009, 10:12

Sam szukam auta w podobnym przedziale cenowym i glownie interesowalem sie Astra II i Focusami... Tymi drugimi jednak stracilem zainteresowanie po obejrzeniu 3 modeli... Na kazdym byly oznaki rdzy, mniejsze lub wieksze... Byc moze mialem pecha , ale czy te Fordy maja ocynkowana blache ? Dodatkowo wyglad tych fordow w srodku tez pozostawia wiele do zyczenia.

Problemem z astra jest przede wszystkim to ze w dieslu to spory wydatek i moze przekroczyc Twoj budzet z racji dodatkowych wydatkow po zakupie. Natomiast ich silniki ISUZU ciesza sie dobra opinia, jesli chodzi o niezawodnosc.

Z innych propozycji , to mysle ze warto rozejrzec sie za Corsa C , oraz wszystkim co wychodzi na bazie VW ... Byc moze Ibiza, Polo czy Fabia ? Koszty przyszlych napraw tych samochodow nie beda wysokie.
Masz troche do wyboru, wszystko zalezy czy jestes esteta , czy potrzebujesz np klime i przedewszystkim czy poza tymi 15k masz (a musisz, jesli chcesz kupic za tyle woz) dodatkowe 2-3k na wszystkie wydatki ktore czekaja Cie po zakupie.
daveron
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: tarnowskie góry

29 Wrz 2009, 11:52

W Twoim wypadku powinienes miec autko, ktore mniej spala. Ostatnio duzo jezdzilem mercedesem A170. Spalanie w granicach 4.5-5.5 ropy, takze jazda na studencka kieszen. Autko z pozoru wydaje sie male, ale w srodku jest duzo przestrzeni i spokojnie mozna z pelna wygoda jezdzic w 4. za ta cene. Za ta cene powinienes juz go dostac w miare nowym roczniku.
janek36
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Gdańsk

29 Wrz 2009, 12:48

Na Mercedesa to musi cię być stać, nie wiem czy do A klasy ale na pewno do E klasy kluczyk można dorobić tylko w serwisie w cenie 800 zł. Takie historie u Mercedesa no norma, więc nawet jak auto niewiele kosztuje to na merca i tak musi cię być stać.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

03 Paź 2009, 08:59

ja bym proponowal renault megane coupe. Auto bardzo dobre i malo pali
felipemassa2
Początkujący
 
Posty: 53
Miejscowość: Poznan

08 Paź 2009, 18:35

A co sądzicie o golfach IV 90PS w cenie do 20tys PLN?

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, sam rozważałem właśnie golfa, może lanosa (tyle pieniążków w kieszeni..) lub właśnie focusa. Wiem, że Golf w tej cenie jest dość ryzykownym posunięciem. Mercedes odpada, jak już ktoś wyżej napisał- auto może i w dobrej cenie, ale na utrzymanie Merola musi być Cię stać :D
Flyover
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Łódź

09 Paź 2009, 12:07

O focusie też już parę miłych słów słyszałem, myśle że patrząc na konkurencje byłby to dobry wybór, auto świetnie wykonane, przyjemnie się jeździ i ciekawy design. Możesz sprawdzić jeszcze oferty na carpaka.com jeśli chcesz dostać coś konkretnego w bardzo dobrej cenie. Samochody sprowadzane z USA z gwarancją i pełną historią, bardzo szybki transport i według mnie też świetna obsługa. Ogólnie interesujące oferty.
leech
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: z pieca

09 Paź 2009, 13:43

Focus ma dwie wady:
1. Rdza
2. Wysokie spalanie silników benzynowych

Ale to i tak dobry samochód
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

11 Paź 2009, 09:49

a może francuzik ? np citroen xantia II 2.0 hdi?? naprawdę dobry i nie doceniony samochód. jeżeli chcesz mieć tanie, nie zawodne auto z dobrym wyposażeniem i do tego bardzo komfortowe i rzucające sie w oczy ale nie jest łakomym kąskiem dla złodzieji to polecam ci xantie. za ok 12 - 14 tys kupisz takie z 2000 roku z dieslem 2.0 hdi albo jakiegoś benzyniaka a wtedy cena spada do ok 10 tys. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
poczytaj na necie o tym aucie ;)
scrolll
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: podkarpacie